PŚ w biegach narciarskich. Rosja może wrócić do kalendarza

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Choć sezon 2020/2021 Pucharu Świata w biegach narciarskich jeszcze się nie zaczął, poznaliśmy już wstępny kalendarz kolejnej edycji cyklu. Sezon olimpijski ma zakończyć się w Rosji i to właśnie dokładne lokalizacje tamtejszych konkursów są ostatnimi niewiadomymi.

Jelena Wialbe, była znakomita biegaczka narciarska, a obecnie prezes Rosyjskiej Federacji Narciarstwa Biegowego, przyznała w rozmowie z lokalnymi mediami, że ostateczny wybór będzie należał do FIS. Jednak jedynymi ośrodkami, które zgłosiły swoją kandydaturę do goszczenia finału sezonu są Tiumeń i Chanty-Mansijsk.

 – Jesteśmy w stałym kontakcie ze światową federacją. To od jej oceny zależy, gdzie odbędzie się finał PŚ – powiedziała Wialbe dziennikarzowi RIA Novosti, Siergiejowi Fuchsowi.

Zawody będą niezwykle ważnym sprawdzianem dla federacji – ostatnie konkursy tej rangi odbyły się w Rosji w 2015 roku, w Rybińsku. Narastająca chęć internacjonalizacji dyscypliny oraz bardzo dobre wyniki tamtejszych narciarzy są jednak czynnikiem, który przekonał FIS do ponownego otwarcia się na wschodni kierunek.

Prowizoryczny kalendarz sezonu 2021/22 można zobaczyć tutaj.

źródło: rsport.ria.ru/fis-ski.com