PŚ w biegach narciarskich: Oestberg i Thomas Northug wygrywają sprinty!

Oesberg
fot: fis-ski.com

Dzisiaj odbyły się sprinterskie biegi mężczyzn i kobiet w estońskim Otepaa. Oba padły łupem norwegów. Zwycięzcami zostali Ingvild Flugstad Oestberg, oraz Thomas Northug. Na dalekim 16. miejscu uplasowała się Justyna Kowalczyk.

Bieg kobiet:

Bieg sprinterski wygrała Ingvild Flugstad Oestberg uzyskując czas 2:52.93. Druga była Stina Nilsson (2:53.17). Na najniższym stopniu podium uplasowała się Norweżka Celine Brun-Lie (2:56.93). Tuż za podium znalazła się Maiken Caspersen Falla (2:56.98). Piąta była Rosjanka Evgenia Shapovalova (3:00.58).

Niestety, Justyna Kowalczyk zajęła dopiero 16. miejsce odpadając w ćwierćfinale. W tym biegu udało się jej finiszować na czwartym miejscu, a miejsce w półfinale przegrała o 0,33 s Kathrine Rolsted Harsem.

Pełne wyniki biegu kobiet

Bieg mężczyzn:

Wśród panów najlepszy okazał się Thomas Northug  (3:22.01). Dla norwega było to pierwsze zwycięstwo w karierze. Drugi był Ola Vigen Hattestad (3:22.78). Na najniższym stopniu podium stanął fin Toni Ketelae (3:22.79). O miejscach tych dwóch biegaczy zadecydowała analiza foto-finiszu. Na czwartym miejscu znalazł się Paal Golberg. Piąty był Haagen Krogh. Czołową szóstkę zamknął Sondre Turvoll Fossli.

Pełne wyniki biegu mężczyzn

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.