PŚ w biegach na nartorolkach: Podsumowanie zawodów w Trento

18:46, 14.09.2019 Daniel Topczewski

W czwartek i piątek we włoskim Trento odbyły się przedostatnie zawody Pucharu Świata w biegach na nartorolkach. Zawodnicy rywalizowali na dystansach 2,5 kilometra (dla pań) i 5 kilometrów (dla panów) stylem klasycznym i w sprincie stylem dowolnym.

Zawody kobiet

Puchar Świata w Trento rozpoczął się od biegu kobiet na dystansie 2,5 kilometra stylem klasycznym. Zawody wygrała jedna ze specjalistek od biegów na nartorolkach Szwedka Linn Soemskar, która w tym sezonie ponownie jest wyróżniającą się postacią. Reprezentantka Trzech Koron wyznaczoną trasę pokonała w 10:58,7 min i o nieco ponad dwanaście sekund wyprzedziła Rosjankę Marinę Czernousową. Trzecie miejsce zajęła rodaczka Soemskar - Moa Olsson (+14,1 sek).

Odbywający się dzień później sprint zakończył się zwycięstwem Rosjanki Olgi Lietuczewej, która w finale pokonała Linn Soemskar i doświadczoną Słowaczkę Alenę Prochazkovą. Czwarte miejsce zajęła Jackline Lockner ze Szwecji, piąta była Włoszka Lisa Bolsan, a szósta Swietłana Nikołajewa z Rosji.

Wyniki sprintu

Zawody mężczyzn

Rywalizacja mężczyzn była szczęśliwa dla reprezentantów gospodarzy. Bieg na pięć kilometrów wygrał złoty medalista w sprincie drużynowym z mistrzowskich zawodów w Madonie Matteo Tanel, którego największym rywalem był Rumun Paul Constatin Pepene (+7,6 sek). Trzecie miejsce zajął kolejny z Włochów, czyli Luca Curti (+18,8 sek). Czwarty był Rosjanin Jewgienij Diementiew (+41,2 sek), a piąty Petrica Hogiu (+54,8 sek). W sprincie bezkonkurencyjny był natomiast Emanuele Becchis, oprócz którego na podium stanął Rosjanin Dmitrij Woronin i Jostein Olafsen ze Szwecji.