PŚ w biegach: Martin Johnsrud Sundby wygrał bieg na 50 km.

Sundby
fot. dagbladet.no

Dziś w Oslo w dzielnicy Holmenkollen odbył się bieg na 50 km stylem klasycznych zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata. W nim najlepszy okazał się reprezentant gospodarzy 31-letni Martin Johnsrud Sundby.

Zwycięzca dzisiejszych zawodów już na drugiej  z sześciu pętli odciął się od całej stawki. Norweg zrobił to z dwoma kolegami z reprezentacji (Niklas Dyrhaug, Didrik Toenseth) oraz z Rosjaninem Maximem Vylegzhaninem. Z tej grupki na czwartej tempie odpadli Dirdrik Toenseth i Maxim Vylegzhanin. Na 10 km przed zakończeniem biegu Martin Johnsrud Sundby odciął się od swojego kolegi z reprezentacji Niklasa Dyrhauga i niezagrożony dobiegł na metę.

W dzisiejszych biegu w czołowej czwórce znalazło się trzech Norwegów . 2. miejsce zajął Niklas Dyrhaug (+18,8 s), trzeci był Rosjanin Max Vylegzhanin (+1:05.4 s). Tuż za podium uplasował się Didrik Toenseth (+1:36.3 s). Na miejscu piątym znalazł się kolejny reprezentant Rosji Sergey Turyshev (+2:35.8 s). Czołową szóstkę zamknął Norweg Petter Northug (+3:00.8 s).

Jutro (7 Luty 2016) o 12:15 w Oslo rozpocznie się bieg na 30 km kobiet.

Źródło: Fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.