PŚ w biegach: Kwalifikacje dla Oestberg i Krogha, Staręga na 25. miejscu

11:36, 19.12.2015 Anna Felska

Przed nami kolejne zmagania w Pucharze Świata w biegach narciarskich. Tym razem w Toblach zawodnicy i zawodniczki rywalizują w sprincie techniką dowolną. W kwalifikacjach wśród pań najlepsza okazała się Norweżka Ingvild Flugstad Oestberg, natomiast wśród panów Finn Haagen Krogh.

Norweżka na metę dotarła z czasem 2:49.45. Tuż za nią znalazła się jej koleżanka z drużyny Maiken Caspersen Falla (+0.27). Trzeci wynik uzyskała Szwedka Linn Soemskar (+1.18). Kwalifikacji nie przebrnęła liderka Pucharu Świata Therese Johaug, która do Oestberg straciła 6.97 s i zajęła 32. pozycję.

Pełne wyniki kwalifikacji kobiet

W rywalizacji mężczyzn najlepszy czas 2:28.76 uzyskał Norweg  Finn Haagen Krogh. Drugie miejsce zajął Martti Jylhae (+1.20). Trzeci czas uzyskał Brytyjczyk Andrew Young (+1.21). Do ćwierćfinałów zakwalifikował się również nasz reprezentant Maciej Staręga, który stracił do zwycięzcy 3.99 s i zajął 25. pozycję.