PŚ w biegach: Koniec sezonu dla mistrzyni olimpijskiej

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Stina Nilsson ogłosiła, że nie pojawi się już w tym sezonie na trasach Pucharu Świata. Szwedzka mistrzyni ostatni raz wystartowała 28 grudnia, podczas pierwszego etapu Tour de Ski. – Rehabilitacja idzie bardzo dobrze – zapewniła jednak 26-letnia biegaczka.

Mistrzyni olimpijska tego sezonu nie może zaliczyć do udanego. Wystartowała ona w zaledwie sześciu startach. W czołowej trójce Stina Nilsson uplasowała się tylko raz – w sprincie stylem dowolnym podczas weekendu Pucharu Świata w Planicy zajęła drugie miejsce. Potem przystąpiła tylko do jeszcze jednego biegu. W rywalizacji sprinterskiej, w ramach pierwszego etapu Tour de Ski, uplasowała się w trzeciej dziesiątce. Sztab szwedzkiej zawodniczki po tym biegu poinformował, że triumfatorkę klasyfikacji generalnej PŚ w sprintach 2018/2019 czeka co najmniej sześciotygodniowa przerwa ze względu na przewlekłe złamanie żebra.

Jak się okazało, ten sezon jest już w całości stratny dla Nilsson. – Muszę przekazać smutną wiadomość: w tym roku sezonie nie będę już rywalizować w Pucharze Świata – powiedziała Stina dla szwedzkich mediów. Ze stanem zdrowotnym 26-latki jest jednak coraz lepiej. – Rehabilitacja idzie bardzo dobrze, ale nie chcę odczuwać żadnego stresu – rzekła także w kontekście szybszego powrotu na trasy zawodów najwyższej rangi. Multimedalistki mistrzostw globu nie zobaczymy więc w nowym cyklu (Ski Tour), w którym trzy pierwsze etapy będą mieć miejsce właśnie w kraju Trzech Koron. – Oczywiście, że chciałabym powrócić na ten tour, ale w tej chwili to niemożliwe. Jestem tego bardzo pewna – dodaje. 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Unnade väl mig både vårjacka och solglajor idag. Vädret är ju nästan för trevligt just nu?☀#solstersund #solsidan #samarbetspartners

Post udostępniony przez stinanilssoons (@stinanilssoons)

Źródło: aftonbladet.se/SVT

Obserwuj