PŚ w biegach: Kolejne zwycięstwo Johaug, dobry występ Kowalczyk

FOT: zimbio.com
FOT: zimbio.com

Therese Johaug wygrała bieg na 5 kilometrów stylem klasycznym w Falun. Norweżka wyprzedziła swoje rodaczki Heidi Weng i Ingvild Flugstad Østberg. Bardzo dobrze spisała się Justyna Kowalczyk.

Johaug była zdecydowaną faworytką dzisiejszej rywalizacji. Liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest w tym sezonie niemal nie do pokonania w biegach dystansowych. Nie inaczej było dziś. Norweżka od początku narzuciła wysokie tempo, którego żadna z rywalek nie potrafiła utrzymać. Ostatecznie dobiegła na metę z ponad 20-sekundową przewagą nad Heidi Weng.

Trzecie miejsce zajęła najgroźniejsza rywalka Johaug w walce o kryształową kulę. Ingvild Flugstad Østberg, bo o niej mowa, zaczęła spokojnie i potrafiła utrzymać swoje równe tempo, które przyniosło jej trzecie miejsce. Tuż za podium uplasowała się Astrid Uhrenholdt Jacobsen.

Bardzo dobrze spisała się Justyna Kowalczyk. Reprezentantka Polski ruszyła na trasę z 10. numerem startowym i do czasu startu Norweżek była liderką na każdym punkcie pomiaru czasu.

Biegaczka z Kasiny Wielkiej prezentowała się na trasie bardzo dobrze, a jej styl klasyczny jak zawsze był nienaganny. W końcówce dystansu Polka opadła nieco z sił, ale udało jej się ukończyć bieg na najlepszej w tym sezonie szóstej pozycji.

W  Falun wystartowały także dwie inne Polki: Marcela Marcisz i Martyna Galewicz, ale zajęły one miejsca w końcówce stawki.

Wyniki biegu

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.