PŚ w biegach: Johaug i Klaebo nadal na prowadzeniu [klasyfikacja generalna]

Therese Johaug i Johannes Hoesflot Klaebo utrzymali prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biegach narciarskich po weekendzie w Davos. Norweżka w Szwajcarii wygrała bieg na 10 kilometrów, a jej rodak triumfował w sprincie.

Zawody Pucharu Świata w Davos nie przyniosły zbyt wielkich przetasowań w czołówce klasyfikacji generalnej. Na prowadzeniu nadal znajduje się Therese Johaug, która w niedzielę odniosła kolejne zwycięstwo i powiększyła swoją przewagę nad rywalkami. Norweżka do tej pory zgromadziła 541 punktów. Na drugim miejscu znajduje się Heidi Weng (396 pkt), a trzecia jest Jessica Diggins, która ma za sobą kolejny udany weekend w zawodach najwyższej rangi (345 pkt).

W czołowej dziesiątce plasują się ponadto: Sadie Maubet Bjornsen, Krista Parmakoski, Astrid Uhrenholdt Jacobsen, Natalia Niepriajewa, Stina Nilsson, Teresa Stadlober i Charlotte Kalla.

Polki w Davos nie startowały i nie zdobyły kolejnych punktów Pucharu Świata.

Klasyfikacja generalna PŚ kobiet

W klasyfikacji dystansowej pań najlepsza trójka jest identyczna jak ta w klasyfikacji generalnej. Prowadzi Therese Johaug (330 punktów), która wygrała wszystkie biegi długie w tym sezonie, druga jest Heidi Weng, a trzecia Jessica Diggins.

W czołowej trójce najlepszych sprinterek sezonu znajdują się natomiast Maiken Caspersen Falla, rewelacja zawodów w Davos Linn Svahn i Szwedka Stina Nilsson.

Klasyfikacja dystansów
Klasyfikacja sprintu

Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata mężczyzn utrzymał się Johannes Hoesflot Klaebo, który w Davos startował jedynie w sprincie. Norweg w dotychczasowych biegach uzbierał 520 punktów i mimo tylko jednego występu w miniony weekend – podobnie jak Johaug – powiększył swoją przewagę nad konkurentami. Na drugim miejscu plasuje się Emil Iversen (448 pkt), a trzeci jest Aleksander Bolszunow (375 pkt). Czwarte miejsce zajmuje Iivo Niskanen, piąty jest Hans Christer Holund, a szósty Siergiej Ustiugow. Dwie kolejne lokaty należą do Norwegów Paala Golberga i Sjura Roethe, dziewiąty jest Jens Burman, a czołową dziesiątkę zamyka Didrik Toenseth.

Polacy w Davos nie zdobyli punktów.

Klasyfikacja generalna PŚ mężczyzn

Pozycję lidera klasyfikacji dystansowej stracił Emil Iversen, który w niedzielnym biegu na 15 kilometrów stylem dowolnym finiszował na dziewiątym miejscu. Norwega o zaledwie pięć punktów wyprzedził Rosjanin Aleksander Bolszunow (232 pkt). Trzeci jest Fin Iivo Niskanen (202 pkt).

Wśród najlepszych sprinterów nie ma zaskoczeń. Prowadzi zwycięzca dwóch dotychczasowych biegów Johannes Hoesflot Klaebo (150 pkt), drugi jest Francuz Lucas Chanavat (102 pkt), a trzeci kolejny z reprezentantów Trójkolorowych – Richard Jouve (69 pkt).

Klasyfikacja dystansowa mężczyzn
Klasyfikacja sprinterska mężczyzn

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.