PŚ w biegach: Johaug i Bolszunow prowadzą w klasyfikacji generalnej po weekendzie w Davos

fot: visitfiemme.it

fot: visitfiemme.it

Therese Johaug i Aleksander Bolszunow wyjadą z Davos jako posiadacze żółtej koszulki lidera Pucharu Świata w biegach narciarskich. Norweżka w Szwajcarii powiększyła swój dorobek o sto punktów, a Rosjanin zaledwie o 25 “oczek”. Z grona Polaków punkty zdobył jedynie Maciej Staręga.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata po weekendzie w Davos nie uległa dużym zmianom. Pozycję liderki wśród biegaczek utrzymała Therese Johaug, która we wczorajszym sprincie nie startowała, ale w dzisiejszym biegu dystansowym po raz kolejny w tym sezonie była bezkonkurencyjna. Norweżka z dorobkiem 600 punktów przewodzi w klasyfikacji i ma 149 “oczek” zapasu nad Ingvild Flugstad Oestberg. Rodaczka Johaug zgromadziła w Davos 106 punktów.

Na trzeciej pozycji plasuje się Ebba Andersson, która w dotychczasowych startach zdobyła 409 punktów, a na czwartej Finka Krista Parmakoski z wynikiem 405 “oczek”. W czołowej dziesiątce znajdują się cztery Szwedki: wspomniana Andersson, Charlotte Kalla, Stina Nilsson i Ida Ingemarsdotter. Reprezentantki Trzech Koron są najliczniejszą nacją w TOP10 Pucharu Świata kobiet.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata po weekendzie w Davos

Klasyfikacji sprinterek przewodzi triumfatorka wczorajszych zawodów, Szwedka Stina Nilsson. Druga jest Maja Dahlqvist, a trzecia Julia Biełorukowa z Rosji. Tuż za podium plasuje się Ida Ingemarsdotter, a piąta jest Krista Parmakoski z identycznym dorobkiem punktowym.

Klasyfikacja sprintu

Wśród biegaczek specjalizujących się na dystansach nie ma mocnych na Therese Johaug. Norweżka jest w tym sezonie niepokonana i w dotychczasowych startach zgromadziła 400 punktów. Druga jest Ingvild Flugstad Oestberg (276 pkt), a trzecia Krista Parmakoski (249 pkt).

Klasyfkacja biegów dystansowych

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata mężczyzn rywalizacja jest o wiele bardziej wyrównana. Na prowadzeniu znajduje się Aleksander Bolszunow, który żółtą koszulkę lidera odebrał Emilowi Iversenowi w ubiegłym tygodniu w Beitostolen. Reprezentant Rosji w ośmiu startach zgromadził 367 punktów. Na drugim miejscu plasuje się Sjur Roethe, który z powodu choroby nie pojawił się w Davos. Norweg traci do lidera 38 “oczek”. Na podium znajduje się także kolejny nieobecny w Szwajcarii – Emil Iversen. W czołowej dziesiątce prym wiodą Norwegowie, których jest aż sześciu.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata mężczyzn

Liderem klasyfikacji sprinterów jest Johannes Hoesflot Klaebo, który w Davos po raz kolejny pokazał swój kunszt sprinterski. Norweg zainkasował sto punktów i z wynikiem 204 “oczek” przewodzi stawce najlepszych sprinterów świata. Drugi w tej klasyfikacji jest Włoch Federico Pellegrino (159 pkt), a trzeci Norweg Eirik Brandsdal (137 pkt). Na 42. lokacie plasuje się Maciej Staręga, który dotychczas punktował dwukrotnie. W Lillehammer był 26., a w Davos 29. Polak zdobył 7 “oczek”.

Klasyfikacja sprintu mężczyzn

Biegi dystansowe w tym sezonie są popisem Rosjan i Norwegów, co ma odzwierciedlenie w klasyfikacji w tej specjalizacji. Na prowadzeniu znajduje się Martin Johnsrud Sundby (216 pkt), drugi jest Sjur Roethe (168 pkt), a trzeci Aleksander Bolszunow (161 pkt). Na czwartym miejscu plasuje się Jewgienij Biełow (150 pkt), piąty jest Andriej Mielniczenko (126 pkt), a szósty Denis Spicow (125 pkt). Czołową dziesiatkę zamyka Didrik Toenseth z dorobkiem 99 “oczek”.

Klasyfikacja biegów dystansowych

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.