PŚ w biegach. Falun zorganizuje dodatkowe zawody

fot. Patrycja Korczewska

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) po konsultacjach z organizatorami Pucharu Świata w Falun podjęła decyzję o przeprowadzeniu dodatkowych pucharowych zawodów w owej szwedzkiej miejscowości. Mają się one odbyć 29 stycznia 2021 roku.

fot. Patrycja Korczewska

Rozprzestrzeniająca się na świecie pandemia koronawirusa zmusiła Międzynarodową Federację Narciarską do licznych modyfikacji pierwotnie ustalonego harmonogramu Pucharu Świata w biegach narciarskich 2020/2021. Najpierw odwołano pucharowy weekend w Lillehammer (4-6 grudnia 2020 r.), później zdecydowano, iż nie odbędzie się zaplanowana na zakończenie sezonu próba przedolimpijska (19-21 marca 2021 r.). W międzyczasie na luty 2021 roku przełożono także zawody, których gospodarzem bezpośrednio po zakończeniu Tour de Ski miała być szwedzka miejscowość Ulricehamn.

W ostatnim czasie Międzynarodowa Federacja Narciarska porozumiała się z organizatorami Pucharu Świata w Falun, dzięki czemu gospodarz mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym z roku 2015 zorganizuje dodatkowe pucharowe zawody. – FIS zapytał nas, czy bylibyśmy w stanie zorganizować trzeci dzień zawodów w ramach Pucharu Świata. Po kilku dniach negocjacji i rozmów przyjęliśmy ofertę – przyznała Ulrika Back Eriksson, która odpowiada za organizację wspomnianego wydarzenia.

Dodatkowy bieg odbędzie się w piątek 29 stycznia 2021 roku. Dzięki temu w trakcie weekendu w Falun zawodniczki i zawodnicy rywalizować będą nie w dwóch, a w trzech konkurencjach. Za sprawą wcześniej wprowadzonych zmian, po rozegraniu tychże biegów „karuzela” Pucharu Świata w dalszym ciągu pozostanie w Szwecji, gdzie w dniach 6-7 lutego 2021 odbędą się zawody w Ulricehamn.

Program zawodów Pucharu Świata w Falun (29-31 stycznia 2021 roku)

Data Konkurencja
KOBIETY
Konkurencja
MĘŻCZYŹNI
29 stycznia 2021 (piątek) 10 km stylem dowolnym (bieg interwałowy) 15 km stylem dowolnym (bieg interwałowy)
30 stycznia 2021 (sobota) 10 km stylem klasycznym (bieg masowy) 15 km stylem klasycznym (bieg masowy)
31 stycznia 2021 (niedziela) sprint stylem klasycznym sprint stylem klasycznym

Źródło: fis-ski.com/svt.se