PŚ w biegach: Falla i Pellegrino najlepsi w Toblach

14:19, 19.12.2015 Daniel Topczewski Aktualizacja: 16:45, 20.12.2015

fot: fis-ski.com fot: fis-ski.com

Mistrzyni olimpijska w sprincie z Soczi, Maiken Caspersen Falla oraz Włoch Federico Pellegrino okazali się najlepsi w sprincie stylem dowolnym podczas Pucharu Świata w Toblach.

Sprint kobiet:

Falla w sobotnie popołudni nie miała sobie równych. Najpierw udało jej się zająć drugie miejsce w porannych eliminacjach, a potem wygrywała wszystkie biegi w których startowała. Najpierw była najlepsza w ćwierćfinale, potem w półfinale i w finale. Cały czas notowała przy tym bardzo dobre rezultaty. Drugie miejsce zajęła kolejna Norweżka, Ingvild Flugstad Oestberg, która straciła do Falli +0,17 sek. Trzecia pozycja należała do jednej z najbardziej utalentowanych zawodniczek młodego pokolenia Stiny Nilsson ze Szwecji, która triumfowała tydzień temu w Davos. Szwedka straciła do triumfatorki +1,14 sek.

Wyniki sprintu kobiet

Sprint mężczyzn:

Sprint mężczyzn, podobnie jak tydzień temu, wygrał Włoch Federico Pellegrino, który wyprzedził na mecie Simeona Hamiltona z USA i Andrew Younga z Wielkiej Brytanii. Drugie i trzecie miejsce jest na pewno ogromnym zaskoczeniem dla kibiców biegów narciarskich na całym świecie. Słabiej zaprezentował się Maciej Staręga, który uplasował się na 29. miejscu.