PŚ w biegach: Falla i Golberg wygrywają eliminację do biegów sprinterskich

11:36, 27.11.2015 Franek Damboń Aktualizacja: 14:03, 27.11.2015

Maiken Caspersen Falla (fis-ski.com) fot. fis-ski.com

Niedawno zakończyły się eliminację do dzisiejszych zawodów sprinterskich inaugurujących Puchar Świata w biegach narciarskich w Kuusamo.

PŚ w biegach (K):

Norweżka Maiken Caspersen Falla wygrała eliminacje do dzisiejszego biegu sprinterskiego w Kuusamo. Na mecie uzyskała czas 2:59.42. Druga była jej rodaczka Ingvild Flugstad Oestberg (+0.62 s). Trzecie miejsce przypadło kolejnej Norweżce  Heidi Weng (+ 4.06 s). Czwarte miejsce zajęła Astrid Jacobsen (+ 4,51 s). Jedyna startująca Polka w tych zawodach Justyna Kowalczyk zajęła 21. miejsce (+ 9.15 s) awansując do ćwierćfinałowych biegów sprinterskich.

Pełne wyniki eliminacji biegów narciarskich kobiet

PŚ w Biegach (M):

Wśród mężczyzn najlepszy czas uzyskał Paal Golberg (2:32.49). Na drugim miejscu uplasował się Sondre Turwoll Fossli (0,43 sec). Trzeci był Martin Johnsrud Sundby (+2,21 s). Tuż za trójką Norwegów znalazł się Fin Anssi Pentsinnen (+2,71 s). Niestety, dopiero na 44. miejscu znalazł się Maciej Staręga nie awansując do ćwierćfinałowego biegu sprinterskiego.

Pełen wyniki eliminacji biegów narciarskich mężczyzn

O 12:15 rozpoczną się zawody inaugurujące Puchar Świata 2015-2016 w biegach narciarskich. Transmisję z zawodów przeprowadzą stację TVP 2, oraz Eurosport. Podczas tych zawodów zapraszamy również na stronę Radiogol.pl, gdzie na kanale 1 redaktor naczelny naszej strony Mateusz Król, będzie komentował wydarzenia z biegów sprinterskich w Kuusamo.

Źródło: fis-ski.com