PŚ w biegach: Czternaste zwycięstwo Therese Johaug, Polki daleko

Therese-Johaug

Therese Johaug wygrała kolejny bieg dystansowy w sezonie 2015/2016. Norweżka okazała się najlepsza w biegu ze startu wspólnego na 10 kilometrów w szwedzkim Falun. Liderka klasyfikacji generalnej dzięki temu powiększyła swoją przewagę w walce o Kryształową Kulę.

Johaug już na samym początku biegu wyszła na prowadzenie i dyktowała wysokie tempo, aby zgubić swoje rywalki. W pościg za Norweżką ruszyły jej rodaczki Heidi Weng, Ingvild Flugstad Oestberg i Astrid Jacobsen, a także Jessica Diggins. Jako pierwsza z walki o podium odpadła Amerykanka, która w połowie dystansu przeżywała wyraźny kryzys.

Mniej więcej po 2/3 dystansu Johaug przypuściła decydujący atak. Na jednym z pobiegów oderwała się od Weng, a młodsza z Norweżek nie potrafiła skontrować. Liderka klasyfikacji generalnej nie miała problemów z utrzymaniem kilku sekund przewagi i odniosła czternaste zwycięstwo w tym sezonie. Podium uzupełniły Heidi Weng i Astrid Jacobsen. Dopiero dziewiąte miejsce zajęła Ingvild Flugstad Oestberg.

Johaug jest na dobrej drodze, aby pobić rekord Marit Bjoergen z sezonu 2011/2012. Wtedy utytułowana Norweżka wygrała 17. pucharowych biegów. Therese do tego wyniku brakuje już tylko trzech triumfów.

W Falun wystartowały dwie Polki. Martyna Galewicz zajęła 55. miejsce, a Marcela Marcisz była 68. Justyna Kowalczyk nie pojawiła się na starcie.

Wyniki biegu na 10 kilometrów

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.