PŚ w biegach: Charlotte Kalla pokonała Norweżki!

Fot: charlotte-kalla.se
Fot: charlotte-kalla.se

W dzisiejszym biegu na 10 km stylem dowolnym w Oestersund, bezkonkurencyjna okazała się Charlotte Kalla. Szwedka pokonała dwie największe faworytki do złota Mistrzostw Świata w Falun – Therese Johaug i Marit Bjoergen. Najlepsza z Polek – Sylwia Jaśkowiec zajęła 15 miejsce. 

Charlotte Kalla na mecie zameldowała się z czasem wynoszącym 23:26.1 sekundy. Na drugim miejscu uplasowała się Liderka Pucharu Świata – Marit Bjoergen, która do Kalli straciła 36.4 sekundy. Podium uzupełniła druga z najlepszych Norweżek – Therese Johaug, która dobiegła 53.6 sekundy za zwyciężczynią.

Kolejne dwie pozycje należały do reprezentantek Norwegii – Heidi Weng i Astrid Jacobsen, Strata tych dwóch zawodniczek wyniosła już ponad 1 minutę. Szóste miejsce zajęła Nicole Fessel (+1:15.1sekundy).

Najlepszą z Polek była Sylwia Jaśkowiec, która z czasem wynoszącym 25:11.9 sekundy zajęła 15 miejsce.Na 38 pozycji uplasowała się Ewelina Marcisz, której strata do Kalli wyniosła ponad 2,5 minuty. Magdalena Kozielska była 62 (+4:04.9 sekundy). Kornelia Kubińska nie wystartowała w biegu.

Pełne wyniki biegu na 10 km stylem dowolnym

Źródło: Informacja własna

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.