PŚ w biegach: Bez zmian w czołówce klasyfikacji generalnej po zawodach w Dreźnie

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Zawody w Dreźnie były kolejnym przystankiem na mapie Pucharu Świata w biegach narciarskich. W Niemczech zabrakło jednak wielu biegaczy i w związku z tym w czołówce klasyfikacji generalnej nie doszło do zmian, a na prowadzeniu pozostali Therese Johaug i Aleksander Bolszunow.

Weekend z biegami narciarskimi w Dreźnie zakończył się sukcesem Szwedki Linn Svahn i Francuza Lucasa Chanavata, jednak zarówno reprezentantka Trzech Koron jak i reprezentant Trójkolorowych mogli jedynie poprawić swoją pozycję w klasyfikacji generalnej, a nie zaatakować czołową dziesiątkę.

Pierwsze miejsce wśród kobiet właściwie od początku sezonu należy do Therese Johaug. Norweżka dotychczas zgromadziła 1209 punktów i w nadchodzący weekend będzie miała szansę na poprawę tego wyniku. Kolejna pozycja należy do Heidi Weng (842 pkt), a trzecia jest Natalia Niepriajewa (779 pkt). Na czwartym miejscu plasuje się Astrid Jacobsen, piąta jest Jessica Diggins, a szósta Sadie Maubet Bjornsen. Po doskonałym występie Tour de Ski na siódmą lokatę przesunęła się Ingvild Flugstad Oestberg, ósma jest Teresa Stadlober, a dziewiąta Jonna Sundling. Do dziesiątki po drugim miejscu wywalczonym w Dreźnie awansowała Słowenka Anamarija Lampić.

Triumfatorka niemieckiego sprintu Linn Svahn po trzech startach zgromadziła 240 punktów i w klasyfikacji generalnej jest 18.

Polki nie zdobyły punktów w Dreźnie i nie poprawiły swoich lokat.

Klasyfikacja generalna PŚ kobiet

Ciekawie prezentuje się klasyfikacja sprinterska. Tam na prowadzenie wysunęła się Anamarija Lampić, która w sześciu startach sprinterskich zdobyła 275 punktów. Blisko pierwszego miejsca jest Szwedka Linn Svahn (240 pkt), a trzecią lokatę zajmuje Jonna Sundling (238 pkt). Dopiero czwarta jest Maiken Caspersen Falla.

Klasyfikacja sprintu kobiet

Sytuacja w czołówce klasyfikacji generalnej mężczyzn nie uległa zmianom. Żółta koszulka lidera nadal należy do Rosjanina Aleksandra Bolszunowa (1081 pkt), a tuż za jego plecami znajduje się Johannes Hoesflot Klaebo (1006 pkt). Trzeci jest Siergiej Ustiugow, a czwarty Iivo Niskanen. Pięć kolejnych pozycji należy do Norwegów: Sjura Roethe, Paala Golberga, Emila Iversena, Simena Hegstada Kruegera i Hansa Christera Holunda. Dziesiątkę zamyka Dario Cologna.

Spory awans po zawodach w Dreźnie zanotował Lucas Chanavat. Francuz ma na swoim koncie 302 punkty i jest 17. w klasyfikacji generalnej.

Klasyfikacja generalna PŚ mężczyzn

Podobnie jak u kobiet, także i u mężczyzn w Dreźnie poznaliśmy nowego lidera klasyfikacji sprinterskiej. Na pierwsze miejsce awansował triumfator sobotnich zawodów Francuz Lucas Chanavat (302 pkt). Drugi jest dotychczasowy lider Johannes Hoesflot Klaebo (250 pkt), a trzeci Glieb Rietiwych. Na czwartą lokatę awansował Johan Haeggstroem.

Klasyfikacja sprintu mężczyzn

Źródło: informacja własna

1 thought on “PŚ w biegach: Bez zmian w czołówce klasyfikacji generalnej po zawodach w Dreźnie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.