PŚ w biathlonie: Niemiecka dominacja w Pokljuce, zwycięstwo Dahlmeier

FOT: zimbio.com
FOT: zimbio.com

Niemka Laura Dahlmeier wygrała bieg pościgowy w ramach Pucharu Świata w Pokljuce. Na mecie wyprzedziła triumfatorkę wczorajszego sprintu Francuzkę Marie Dorin-Habert i Kaisę Makarainen z Finlandii. Słabo spisały się Polki.

Panie przystąpiły do rywalizacji o 13:30. Podobnie jak u panów, pogoda dopisywała i była typowo wiosenna. Francuzka Marie Dorin-Habert wybiegła na trasę zaledwie sekundę przed Laurą Dahlmeier. Obie biathlonistki utrzymywały dobre, ale spokojne tempo biegu, które dawało innym zawodniczkom szansę na odrabianie strat. Mimo tego nie korzystały one z nadarzającej się okazji.

Na pierwszym strzelaniu w pozycji leżącej zawodniczki z czołówki nie myliły się. Dobrze i szybko strzelały prowadzące Dorin-Habert i Dahlmeier, niewiele gorzej poszło Veronice Vitkovej i Gabrieli Soukalovej z Czech. Jako pierwsza spudłowała Susan Dunklee, a chwilę później dwa błędy popełniła Krystyna Guzik, która straciła najwięcej z pierwszej dziesiątki. Dobrze zaprezentowała się Monika Hojnisz, która awansowała na 9. miejsce.

Drugie strzelanie także nie przyniosło zbyt wielkich zmian w czołówce. Nadal bezbłędne były Dorin-Habert i Dahlmeier, które strzelały niemal w identycznym czasie i z identycznym skutkiem. Odpadła Franziska Hildebrand, która pomyliła się na strzelnicy. Nadal dobrze biegły Czeszki, a słabiej spisywały się Biało-Czerwone. Hojnisz tym razem spudłowała i straciła dystans do najlepszych biathlonistek. Jedno pudło dołożyła Krystyna Guzik, która cały czas spadała w klasyfikacji zawodów.

Po pierwszym strzelaniu w pozycji stojącej dwie najlepsze biathlonistki nie zmieniły się. Biegnące ze sobą od startu do mety Francuzka i Niemka nie odpuszczały nawet na sekundę. Bardzo dobrze spisywała się Kaisa Makarainen. Finka odrabiała dystans do liderek i, co ostatnio było niemal niemożliwe, nie pomyliła się na trzech strzelaniach. Świetnie biegły Czeszki i Niemki, które siedem miejsc w czołowej dziesiątce.

Ostatnia pętla była popisem Dahlmier. Niemka świetnie rozłożyła siły i odskoczyła Dorin-Habert. W międzyczasie Francuzka miała problem na zjeździe i przewróciła się, ale nie przeszkodziło jej to w dokończeniu biegu. Na trzecim miejscu rywalizację zakończyła Makarainen, czwarta była Soukalova. W najlepszej dziesiątce biegu pościgowego znalazło się miejsce dla trzech Niemek i trzech Czeszek. Polki uplasowały się na miejscach: Monika Hojnisz 17. i Magdalena Gwizdoń 18. Fatalnie zaprezentowała się Krystyna Guzik, która po ośmiu spudłowanych strzałach zeszła z trasy.

Pełne wyniku biegu pościgowego kobiet

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.