PŚ w biathlonie: Zwycięstwo Olgi Podchufarovej, dwie Polki w "20"

17:27, 21.01.2016 Aneta Kosiura

fot: biathlonrus.com fot: biathlonrus.com

W dniu dzisiejszym odbył się sprint na 7,5 km kobiet we włoskim Anterselvie. Zwycięstwo odniosła Olga Podchufarova. W czołowej "20" znalazły się dwie Polki.

Rosjanka po raz pierwszy w swojej karierze wygrała zawody Pucharu Świata. Podchufarova ukończyła sprint z czasem 21:01.9 sekundy, oraz była bezbłędna na strzelnicy. Tuż za nią ze stratą +8,0 sekund uplasowała się Dorothea Wierer, zaliczając jedno pudło. Trzecie miejsce wywalczyła kolejna z Rosjanek Ekaterina Yurlova (+22,1 sek.), podobnie jak jej koleżanka była bezbłędna na strzelnicy.

Jeśli chodzi o występy Polskich zawodniczek, najwyżej sklasyfikowana na miejscu 12. została Magdalena Gwizdoń (+49,9 sek.), która na strzelnicy popełniła jeden błąd. Tuż za nią na pozycji 13. sklasyfikowana została kolejna reprezentantka Polski Monika Hojnisz (+50,1 sek.), zaliczając również jedno pudło. Krystyna Guzik zajęła 26. miejsce (+1:11.7 sek.), także pudłując tylko raz.  Słaby występ zanotowała Weronika Nowakowska zajmując dopiero 63. pozycję (+2:21.2 sek), oraz pudłując aż cztery razy.