PŚ w biathlonie: Zwycięstwo Ole Einara Bjoerndalena

19:44, 02.12.2015 Mateusz Król Aktualizacja: 21:43, 02.12.2015

Utytułowany, norweski biathlonista - Ole Einar Bjoerndalen ponownie pokazał, że trzeba się z nim liczyć. Wygrał dzisiejsze zawody Pucharu Świata w Oestersund, wyprzedzając będącego na drugim miejscu Simona Schemppa z Niemiec i trzeciego Alexeya Volkova z Rosji.

Dzisiaj, w szwedzkim Oestersund zostały rozegrane drugie zawody w biathlonowym Pucharze Świata. Najlepszym okazał się w nich Ole Einar Bjoerndalen. Swoje zwycięstwo zawdzięcza przede wszystkim bezbłędnemu strzelaniu na strzelnicy oraz dobremu biegowi. Na mecie zameldował się z czasem wynoszącym 50:14.5 sekundy. Drugie miejsce zajął reprezentant Niemiec Simon Schempp, który do Bjoerndalena stracił 27.1 sekundy. Schempp zaliczył jedną karną rundę. Na trzecim miejscu uplasował się Rosjanin - Alexey Volkov (+38.2), który również może się pochwalić bezbłędnym strzelaniem.

Ex auquo czwarte miejsce zajęli Emil Hegle Svendsen i Quentin Fillon Maillet (+1:44.0). Obaj panowie zaliczyli po dwa pudła na strzelnicy. Szósty był Simon Fourcade (+2:04.4).

Trzech reprezentantów Polski zostało sklasyfikowanych w zawodach. Najwyżej z nich, na miejscu 65 uplasował się Grzegorz Guzik (+6:52.0), który zaliczył trzy niecelne strzały. Cztery pozycje niżej zawody ukończył Łukasz Szczurek (+7:12.0), który również wybiegł na trzy karne rundy. Ostatnim sklasyfikowanym Polakiem był Rafał Penar, który po czterech pudłach i z czasem wynoszącym 58:42.4 zajął 80 pozycje.