PŚ w biathlonie: Zwycięstwo dla Gabrieli Soukalowej

17:50, 05.12.2015 Aneta Kosiura

fot: biathlon.pl fot: biathlon.pl

Kilka minut temu zakończył się sprint kobiet na 7,5 km rozgrywany w Ostersund. W tym biegu zwyciężyła Gabriela Soukalowa. Najlepszą z naszych reprezentantek była Weronika Nowakowska zajmując 21 miejsce.

Gabriela Soukalowa wygrała bieg sprinterski z czasem 19:46.2 sekundy. Drugie miejsce zajęła Federica Sanfilippo ze stratą +15,0 sek. Ostatnie miejsce na podium wywalczyła Olena Pidhrushna ( +38,4 sek ). Tuż za podium sklasyfikowana została Franziska Preuss ( +39,8 sek).

Jeśli chodzi o reprezentantki Polski na 21 miejscu uplasowała się Weronika Nowakowska z czasem 21:01.0 sekundy.  Magdalena Gwizdoń zajęła miejsce 24 ze stratą +1:21.2 sekundy, Monika Hojnisz była 36. ( +1:44,0 sek). Na 39 miejscu sklasyfikowana została Kinga Mitoraj ( +1:53.7 sek). Ostatnią z Polek była Krystyna Guzik, która uplasowała się na 45 pozycji ze stratą +1:59.0 sekundy.