PŚ w biathlonie: Zmiana na czele klasyfikacji mężczyzn po Hochfilezen

17:40, 16.12.2019 Mateusz Król

fot: rossingol.com

Za nami kolejny etap zmagań biathlonistów w Pucharze Świata. Prezentujemy, jak wygląda sytuacja w klasyfikacjach generalnych kobiet i mężczyzn po zmaganiach w Hochfilzen.

Na czele klasyfikacji generalnej Pucharu Świata biathlonistek nic się nie zmieniło, chociaż liderka Dorothea Wierer wygrała sprint, ale w biegu pościgowym była dopiero dziewiąta. Mimo to Włoszka ma na swoim koncie 188 punktów i wyprzedza drugą Ingrid Landmark Tandrevold o 27 punktów. Norweżka w Austrii dwukrotnie stawała na podium. Była druga w sprincie i trzecia w biegu pościgowym. Hanna Oeberg z Szwecji zajmuje aktualnie trzecie miejsce. Na koncie mistrzyni olimpijskiej jest 155 "oczek". Niestety, swojej zdobyczy punktowej w Hochifilzen nie powiększyła Monika Hojnisz. Polka miała pecha w sprincie. Przewróciła się i miała problemy z karabinem. Dostała zapasowy, ale ten nie spisał się najlepiej i nasza zawodniczka pięć razy spudłowała. W efekcie nie ukończyła sprintu i nie mogła wystartować w biegu pościgowym.

Na szczęście, gdzie Monika nie może, tam młodsze biathlonistki pośle. Dwukrotnie punkty w Austrii zdobyły Kinga Zbylut i Kamila Żuk. Ta pierwsze zajmowała czternaste i dziewiętnaste miejsce, a druga szesnaste i trzydzieste drugie. Teraz nasze młode zawodniczki mają na swoim koncie kolejno 49 oraz 47 punktów i zajmują trzydziestą trzecią i trzydziestą czwartą lokatę w Pucharze Świata.

Klasyfikacja PŚ

W rywalizacji mężczyzn doszło do zmiany w klasyfikacji Pucharu Świata. To wydarzyło się już po piątkowym sprincie, który padł łupem Johannesa Boe. Martin Fourcade zajął dalsze miejsce i w efekcie Norweg ubrał koszulkę lidera. W biegu pościgowym znów okazał się najlepszy i umocnił się na prowadzeniu. Teraz ma na swoim koncie 211 punktów. Drugi jest Aleksander Łoginow. Rosjanin w Hochfilzen był trzeci i drugi a do Boe traci 34 punkty. Na trzecim miejscu jest Simon Desthieux. Francuz był drugi w sprincie i piąty w biegu na dochodzenie. Jego dorobek punktowy to 175 "oczek". Na piąte miejsce spadł z pierwszej lokaty na piątą spadł Martin Fourcade. Polacy punktów jeszcze nie zdobyli.