PŚ w biathlonie: Zawody w Kontiolahti z publicznością

fot. Mateusz Król

Administracja regionu Finlandii Wschodniej, na czele z gubernator Pirjo Ala-Kapee, zadecydowała o zachowaniu sposobu ograniczeń nałożonych z powodu pandemii koronawirusa. Odwiedzanie obiektów sportowych w roli widza będzie tam ograniczone, ale nie zabronione. Jest to dobra wiadomość dla fanów chcących obejrzeć zmagania najlepszych biathlonistów w Kontiolahti.

fot: Mateusz Król

Inauguracyjne zawody kolejnego cyklu Pucharu Świata odbędą się tu w ostatnim tygodniu listopada (27-29 XI). Co oczywiste, dystans społeczny będzie musiał zostać zachowany, a więc konkursy obejrzy co najwyżej 4500 widzów.

– Decyzja regionalnych władz dotyczy póki co jedynie listopada, ale sprzedajemy też wejściówki na grudniowe zawody (w Kontiolahti odbędą się dwa tygodnie PŚ – przyp. AG). Jeśli zalecenia zmienią się, zwrócimy pieniądze za te bilety, które już sprzedamy – poinformował Jarno Lautamatti z komitetu organizacyjnego zawodów.

Podobnie jak podczas letnich zawodów na nartorolkach i niemal każdych eventów publicznych, widzowie będą musieli stosować się do reżimu sanitarnego. Kibice mają wchodzić na stadion pojedynczo, aby uniknąć niepotrzebnego kontaktu i nadmiernych testów w obawie przed ewentualnym zakażeniem innego widza. Ponadto zalecane jest, aby fani przybyli na zawody własnym środkiem transportu, a nie komunikacją miejską.

źródło: fondoitalia.it