PŚ w biathlonie zagości w Polsce? Jest ważny krok

fot. M. Król

fot. M. Król

Już w tym tygodniu w Dusznikach-Zdroju zostanie uroczyście podpisana umowa sponsorska między biathlonowym obiektem a firmą Tauron Polska Energia S.A. To ważny krok polskich działaczy – sponsor tytularny może umożliwić zorganizowanie zawodów najwyższej rangi.

Arena Duszniki-Zdrój zyska sponsora tytularnego. W sobotę pomiędzy działaczami biathlonowego obiektu a firmą Tauron Polska Energia S.A. uroczyście dojdzie do podpisania umowy. Od tego dnia polska arena zostanie nazwana “Tauron Duszniki Arena”. Nieoficjalnie mówi się, że przedsiębiorstwo energetyczne zapłaci około 600 tysięcy złotych brutto za pierwszy rok porozumienia w sprawie nowej nazwy obiektu.

Obiekt znajdujący się na Jamrozowej Polanie był już miejscem biathlonowej rywalizacji. Oprócz mistrzostw Polski, rozegrane zostały tutaj m.in. mistrzostwa Europy, na których Krystyna i Grzegorz Guzikowie zdobyli brązowy medal w pojedynczej sztafecie mieszanej. Jak czytamy w komunikacie o specjalnie zwoływanej konferencji prasowej, działacze będą dążyć do organizacji zawodów najwyższej rangi – Pucharu Świata.

źródło: klodzko.naszemiasto.pl/informacja własna