PŚ w biathlonie: Włoski dublet w Canmore!

fot. Pentaphoto
fot. Pentaphoto

Dominik Windisch zwyciężył w biegu ze startu wspólnego podczas zawodów Pucharu Świata w Canmore. Włoch wyprzedził Benedicta Dolla i Quentina Fillon-Maillet.

Sobotnie zawody były bardzo loteryjne, a wszystko przez duży wiatr, który utrudniał biathlonistom bezbłędne strzelanie. Dość powiedzieć, że po pierwszej wizycie na strzelnicy tylko trzech zawodników nie udało się na rundę karną.

Zwycięzca dzisiejszego biegu cały czas utrzymywał się w czołówce, ale nie wysuwał się na prowadzenie. Dopiero na ostatniej rundzie biegowej Włoch wrzucił wyższy bieg i dogonił prowadzącego po czwartym strzelaniu Fillon-Maillet.

Bardzo dobrze ostatnie trzy kilometry pokonał także Benedict Doll. Niemiec wybiegał ze strzelnicy z ponad 20- sekundową stratą, ale już na półmetku dogonił biathlonistów, którzy znajdowali się przed nim.

Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów zachował więcej sił i na finiszu nie dał sobie odebrać drugiej pozycji. Trzeci był Fillon-Maillet. Po raz kolejny na czwartej lokacie uplasował się Andrejs Rastorgujevs, który nie utrzymał tempa liderów.

Dopiero szóste miejsce zajął lider klasyfikacji generalnej Martin Fourcade. Francuz pudlował aż sześciokrotnie, nie ominęły go także problemy na ostatnim strzelaniu i obrońca kryształowej kuli musiał obejść się smakiem.

Pozostali faworyci, czyli Anton Shipulin i Simon Schempp także biegali kilka rund karnych i zajęli miejsca na granicy drugiej i trzeciej dziesiątki.

Polacy nie startowali.

Wyniki biegu ze startu wspólnego mężczyzn

Dorothea Wierer wygrała bieg ze startu wspólnego w Canmore. Włoszka wyprzedziła Marie Dorin Habert i Gabrielę Soukalovą. Słabo spisały się reprezentantki Polski, które zakończyły rywalizację w trzeciej dziesiątce.

Wierer potwierdziła dobrą dyspozycję z wczorajszego biegu. Reprezentantka Włoch poszła także w ślady swojego rodaka Dominika Windischa, który godzinę wcześniej wygrał rywalizację mężczyzn.

Biathlonistka z Półwyspu Apenińskiego jako jedna z nielicznych z czołówki spudłowała na pierwszym strzelaniu, ale dzięki szybkości udało jej się, pomimo karnej rundy, utrzymać w granicach pierwszej dziesiątki. Wierer szybko dołączyła do zawodniczek walczących o zwycięstwo i do ostatniej wizyty na strzelnicy biegła ramię w ramię z Dorin Habert i Soukalovą.

Czeszka i Francuzka udały się jednak na dodatkowe 150 metrów biegu i straciły szansę na dogonienie Wierer. Włoszka kontrolowała sytuację na ostatniej pętli i z bezpiecznym zapasem dotarła na stadion, odnosząc trzecie zwycięstwo w tym sezonie.

Drugie miejsce przypadło Dorin Habert, która odrobiła część strat do Włoszki i po raz siódmy w karierze uplasowała się na drugiej lokacie. Trzecie miejsce zajęła Soukalova.
Z bardzo dobrej strony pokazała się Kaisa Makarainen, która pomimo trzech rund karnych na pierwszym strzelaniu dała radę awansować tuż za podium.

Słabo spisały się reprezentantki Polski. Krystyna Guzik, Monika Hojnisz i Magdalena Gwizdoń pudlowały po kilka razy i od razu straciły kontakt z czołówką. Najlepsze miejsce zajęła druga biathlonistka wczorajszego sprintu, która uplasowała się na 24. miejscu.

Wyniki biegu kobiet

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.