PŚ w biathlonie: Triumf Domraczewej!

sport.pl
sport.pl

W dzisiejszym biegu na dochodzenie, który rozgrywany jest w  Nowym Meście wygrała Daria Domraczewa. Najlepsza z Polek Krystyna Guzik finiszowała na 22. miejscu.

Drugie miejsce zajęła Kaisa Makarainen, zaś na najniższym stopniu podium stanęła Laura Dahlmeier.

Dzisiejszy bieg był rozgrywany w bardzo trudnych warunkach. Gęsto padający śnieg i  silny wiatr, spowodowały  wiele pudeł na strzelnicy.  Warto podkreślić, że  żadna z zawodniczek nie zaliczyła bezbłędnego strzelania, a jedynie Luise Kummer miała tylko jedno pudło.

Najlepiej w trudnych warunkach poradziła sobie Daria Domraczewa. Co prawda Białorusinka jedynie na drugim strzelaniu była bezbłędna, ale bardzo szybki bieg pozwalał  odrabiać straty i być blisko czołówki. Pomagały też rywalki, które w decydujących momentach nie strzelały wystarczająco dobrze i traciły swoją przewagę na rundach biegowych. Tak było podczas ostatniego strzelania, gdzie prowadząca Gabriela Soukalowa spudłowała dwukrotnie, co przy jednym pudle Domraczewej dało jej możliwość objęcia samotnego prowadzenia i spokojnego dowiezienia go do samej mety.  Dodajmy, że dzisiejszy triumf Białorusinki był siódmym w tym sezonie, a 26. w całej jej karierze.

Oficjalne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.