PŚ w biathlonie: Svendsen triumfuje na inaugurację!

fot. newsmax.com
fot. newsmax.com

Wspaniałym triumfem Emila Hegle Svendsena zakończył się pierwszy bieg indywidualny nowego sezonu Pucharu Świata w biathlonie. Norweg był najlepszy na 20 km w Ostersund i wyprzedził Siergieja Semenowa i Michala Slesingera. Polacy niestety nie punktowali.

Svendsen świetnie spisywał się na strzelnicy, bo jako jedyny z całej stawki nie pomylił się ani razu! Do tego doszła dobra forma biegowa i mamy pierwszego zwycięzce w tym sezonie. Siergiej Semenow z jednym pudłem stracił do Norwega ponad jedną minutę. Warto podkreślić, że dla reprezentanta Ukrainy było to drugie miejsce na podium w karierze. Podium uzupełnił Czech Michal Slesingr, który zaliczył jedną wpadkę na strzelnicy.

Polacy spisali się słabo. Zarówno Łukasz Szczurek, jak i Krzysztof Pływaczyk zaliczyli po pięć pudeł i uplasowali się odpowiednio na 70. i 79. miejscu. Zdobywca kryształowej kuli w ubiegłym sezonie Martin Furcade z sześcioma pudłami i słabym biegiem został sklasyfikowany dopiero na 81. miejscu. Przypominamy jednak, że Francuz zmagał się w sezonie przygotowawczym z chorobą. Forma prawdopodobnie dopiero nadejdzie. Dzisiaj bieg indywidualny kobiet.

Źródło: Informacja własna/Biathlon.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.