PŚ w biathlonie: Simon Schempp wygrywa w Chanty-Mansijsku

18:38, 19.03.2016 Mateusz Król

Simon Schempp wygrał bieg pościgowy mężczyzn w trakcie ostatniego Pucharu Świata w biathlonie, który jest rozgrywany Chanty-Mansijsku. Drugi był Johannes Thingnes Boe, a podium uzupełnił Erik Lesser. Mała kryształowa kula powędruje w ręce Martina Fourcada.

Simom Schempp pomimo trzech karnych rund wygrał w Chanty-Mansijsku bieg na dochodzenie. Niemiec na mecie zameldował się z czasem wynoszącym 33:27.8 sekundy. Na drugim miejscu uplasował się Johannes Thingnes Boe, który do zwycięzcy stracił 8.5 sekundy. Norweg tylko raz pudłował, ale nie zdołał dogonić dobrze biegnącego Simona Schemppa. Podium uzupełnił kolega Schemppa z reprezentacji Niemiec - Erik Lesser, którego starta do pierwszego miejsca wyniosła 15.7 sekundy.

Najgorsze miejsce dla każdego sportowca - czwarte, zajął Benjamin Weger z Kanady. Linie mety przekroczył 18.7 sekundy za zwycięzcą biegu. Weger jako jedyny ze startujących zawodników nie zaliczył karnej rundy. Piąty był Benedikt Doll z czasem 33:55.1 sekundy. Tim Burke z USA dobiegł jako szósty. Jego starta do pierwszego miejsca wyniosła 31.3 sekundy.

Polacy nie startowali w biegu na dochodzenie w Chanty-Mansijsku.

Pełne wyniki biegu na dochodzenie mężczyzn

Małą kryształową kule w klasyfikacji biegu na dochodzenie mężczyzn zdobył absolutny dominator w tym sezonie - Martin Fourcade z dorobkiem 391 pkt.. Na drugim miejscu uplasował się Anton Shipulin z 300 pkt.. Zadowolić się trzecim miejscem musi Johannes Thingnes Boe (278 pkt.).