PŚ w biathlonie: Rosjanie najlepsi w sztafecie, Polacy daleko

18:56, 13.12.2015 Mateusz Król

am 13.12.2015 - BIATHLON WC HOCHFILZEN - Staffel Männer - Biathlon-Stadion , Hochfilzen, Oesterreich - © ERNST WUKITS - Every downloaded picture is fee-liable.

Rosyjska męska sztafeta wygrała dzisiejszy bieg Pucharu Świata w biathlonie. Drugie miejsce przypadło Norwegom, a a trzeci Francuzom. Polacy zajęli odległe 20. miejsce.

Puchar Świata w Hochfilzen został zwieńczony dzisiaj wyścigiem sztafet męskich. Najlepszą ekipą biathlonową okazali się Rosjanie, którzy zaliczyli sześć pudeł. Jedynym bezbłędnym zawodnikiem w zwycięskiej sztafecie był Evgeniy Garanichev. Jewdnak to Shipulin na ostatniej zmianie walczył o końcową wiktorię z Emilem Hegle Svendsenem. Norwegowie dobierali dzisiaj 7 razy, co było główną przyczyną ich porażki z Rosjanami. Stracili ostatecznie na mecie 3,1 sekundy. Podium uzupełnili Francuzi, którzy na strzelnicy mylili się 6 razy, ale na mecie byli wolniejsi od zwycięzców o ponad minutę.

Tuż za podium uplasowali się dzisiaj reprezentanci gospodarzy. Austriacy 13 razy pudłowali i zaliczyli dwie karne rundy, mimo to udało im się wyprzedzić Niemców. Polacy startowali dzisiaj w składzie: Mateusz Janik, Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek i Rafał Penar. Najlepszym w naszej drużynie był Mateusz Janik, który dwa razy musiał dobierać, ale naszą sztafetę przyprowadził na zmianę jako trzynastą. Późniejsze rezultaty naszych biathlonistów nie zachwycały. Biegnący na trzeciej zmianie Łukasz Szczurek 5 razy mylił się na strzelnicy przez co dwa razy biegał karne rundy. Ostatni w naszej drużynie Rafał Penar przyprowadził naszą ekipę na metę z dwudziestym wynikiem.