PŚ w biathlonie: Polki powalczą dziś o pierwsze punkty (lista startowa)

15:57, 03.12.2015 Mateusz Król

Weronika Nowakowska, Krystyna Guzik, Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń oraz Kinga Mitoraj rozpoczynają dzisiaj łowy punktów Pucharu Świata w biathlonie. Polki od lat udowadniają, że należą do światowej czołówki. Mamy nadzieję, że pokażą to także w dzisiejszym wyścigu.

W szwedzkim Oestersund w niedzielne popołudnie został zainaugurowany nowy sezon Pucharu Świata w biathlonie. Tradycyjnie na początku zostały rozegrane zawody sztafet mieszanych, ale poprzedziły je pary sprintów drużynowych. W obu konkurencjach najlepsi byli Norwegowie. Polskie osady zajęły miejsca w drugiej dziesiątce. Wczoraj pierwsze punkty tej zimy wywalczyli mężczyźni, którzy ścigali się w biegu indywidualnym na 20 kilometrów. Najlepszy okazał się 41-letni Ole Einar Bjoerndalen. Dzisiaj pierwszy krok w kierunku kryształowej kuli zrobią biathlonistki.

Przed rokiem na trasie biegu indywidualnego (15 km) najlepsza była Darja Domraczewa. Dzisiaj Białorusinki na trasie nie zobaczymy, ponieważ zmaga się z chorobą.  Kaisa Mäkäräinen, druga przed rokiem, może zechcieć zaatakować pozycję liderki po pierwszym konkursie. My kciuki trzymać będziemy za Polki, które wystartują dzisiaj w piątkę. Jako czwarta na trasie zamelduje się Krystyna Guzik, 43. Monika Hojnisz, 56. Weronika Nowakowska, 84. Magdalena Gwizdoń, a 99. Kinga Mitoraj. Na liście startowej widnieją 103 nazwiska. Panie na trasę będą wyruszały co 30 sekund. Czekają ich cztery wizyty na strzelnicy a za każde pudło do czasu będzie im doliczana minuta. Transmisje w Eurosport 1 oraz Polsat Sport News. Zachęcamy do słuchania relacji LIVE w Radiu Gol (radiogol.pl). Konkurs rozpocznie się o 17:15.