PŚ w biathlonie: Polki czwarte w sztafecie, Czeszki triumfują

gabiCzeszki pewnie zwyciężyły w biegu sztafetowym kończącym pucharowe zmagania w Presque Isle. Drugie miejsce po zaciętym finiszu wywalczyły Ukrainki, a trzecie Niemki. Spore szanse na podium miały Polki, jednak zabrakło trochę trasy, aby Krystyna Guzik wyprzedziła Horchler.

Na początku biegu na prowadzeniu były Szwajcarki, które wystawiły swoją najmocniejszą broń, czyli Selinę Gasparin. Kilka sekund traciła Ukrainka Irina Warwyniec i Niemka Franziska Preuss. Magdalena Gwizdoń podczas swojej zmiany dobierała tylko raz i plasowała się na szóstym miejscu ze stratą 18 sek. Na drugiej zmianie Jekaterina Jurłowa dobrze strzelała i wyprzedziła na ostatniej rundzie Niemkę Kummer. Monika Hojnisz podczas dwóch strzelań dobierała czterokronie i spadła na 11. miejsce. Trzecia zmiana przebiegła pod dyktando Gabrieli Soukalovej, która ponownie błysła genialną formą i wyprowadziła swoją reprezentację na prowadzenie. Drugie miejsce zajmowaly Francuzki, które traciły jednak 16 sekund. Bardzo dobrze na strzelnicy spisała się Weronika Nowakowska, która wyprowadziła polską sztafetę na szóste miejsce. Polka, która w tym sezonie nieustannie myliła się na strzelnicy, tym razem była bezbłędna.

Na ostatniej zmianie, strzelanie było nerwowe, zwłaszcza te drugie. Vitkova trzy razy dobierała, ale zdołała zestrzelić wszystkie krążki i mogła pewnie biec po zwycięstwo. Drugie miejsce zajmowały Niemki dzięki błyskawicznemu strzelaniu Karolin Horchler. Jekaterina Szumiłowa musiała biegać dwie karne rundy, dzięki czemu Polki i Ukrainki przesunęły się o pozycje wyżej. Vitkova pewnie dobiegła na metę jako pierwsza. Niemka słabła jednak z każdym metrem i może mówić o sporym szczęściu. Gdyby trasa była nieco dłuższa, Krystyna Pałka mogłaby ją wyprzedzić. Wcześniej zrobiła to już sztafeta Ukraińska, Polkom zabrakło kilku metrów. Czwarte miejsce to jednak kolejny tego weekendu świetny wynik. Czeszki wygrały przed Ukrainkami o 25,2 sekundy. Trzecie Niemki miały stratę 25,4 sek, a Polki 26 sek. Zawody w Presque Isle to ostatnie zmagania w Pucharze Świata przed mistrzostwami świata, które już za niespełna trzy tygodnie.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.