PŚ w biathlonie. Olsbu Roeiseland i J. Boe na czele klasyfikacji generalnych

fot. Mateusz Król

Zakończony w ubiegłą niedzielę cykl Pucharu Świata w Oberhofie dał nam odpowiedź na to, jak wyglądają klasyfikacje generalne cyklu na jego półmetku. W zmaganiach panów prowadzi aż czterech Norwegów, a ich rodaczka dzięki równej formie przewodzi w Pucharze Świata kobiet…

fot. Mateusz Król

Marte Olsbu Roeiseland zwyciężała w tym sezonie dwa razy w trzynastu biegach, Tiril Eckhoff – w sześciu. Jednak To Olsbu, już od grudniowych zawodów w Hochfilzen, niezmiennie dzierży plastron liderki PŚ. Jej przewaga nad seryjnie wyglądającą rodaczką to 19 punktów (579/560), a trzecia Hanna Oeberg traci kolejne 10 “oczek”. Najlepszą zawodniczką poniżej 25. roku życia jest Elvira Oeberg (429 punktów). Monika Hojnisz-Staręga sklasyfikowana jest poza czołową “30” – z 95 punktami zajmuje miejsce 38.

klasyfikacja generalna kobiet

Norweg, Norweg, Norweg, Norweg… Tak w skrócie wygląda początek listy rankingowej w przypadku panów. Johannes Thingned Boe ma już 54 punkty przewagi nad największą sensacją sezonu, Sturlą Laegreidem, a czołową czwórkę uzupełniają Tarjei Boe i Johannes Dale. Paradoksem może być więc fakt, że Norwegia nie wygrywa seryjnie biegów sztafetowych w sezonie 2020/2021. Jedyny sklasyfikowany Polak, Grzegorz Guzik, zdobył do tej pory dwa punkty i w “generalce” jest 76.

klasyfikacja generalna mężczyzn

Już 21 stycznia nastąpi kolejna okazja do poprawy wyników i nadgonienia liderów. W Antholz-Anterselvie rozpocznie się ostatni cykl zawodów Pucharu Świata przed najważniejszą imprezą sezonu. Są nią Mistrzostwa Świata w słoweńskiej Pokljuce.

źródło: biathlonworld.com