PŚ w biathlonie: Nowakowska pojedzie do Oslo, Gwizdoń trenuje na Kubalonce!

fot. sport.pl
fot. sport.pl

Stan zdrowia Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak uległ poprawie, dlatego Polka wyleci we wtorek wraz z Karoliną Pitoń, Krystyną Guzik i Moniką Hojnisz do Oslo, gdzie wystartuje w kolejnych zawodach PŚ.

– Weronika w związku z chorobą straciła tylko jeden dzień treningowy. Może to i dobrze, bo byłem przeciwnikiem jej występu w Nowym Meście – powiedział trener Adam Kołodziejczyk. – Weronika uparła się, żeby wystartować tam w sprincie z racji tego, że do Czech przyjechała liczna grupa polskich kibiców – dodał. Udział najwyżej klasyfikowanej w PŚ polskiej biathlonistki w pierwszym starcie w Oslo, czyli w biegu indywidualnym, nie jest jednak przesądzony. – O tym czy Weronika wystartuje we wszystkich trzech biegach zadecydujemy już na miejscu zależnie od tego jak będzie się czuć, jaka będzie pogoda, choć ta akurat w Oslo zazwyczaj jest dobra – dodał Kołodziejczyk.

Poza  Weroniką Nowakowską-Ziemniak w Oslo wystartują Krystyna Guzik, Karolina Pitoń oraz Monika Hojnisz. Ta ostatnia nie startowała w Nowym Meście. W Oslo reprezentacja Polski po raz kolejny obędzie się bez Magdaleny Gwizdoń, która trenuje indywidualnie na Kubalonce pod okiem trenera klubowego. W akcji zobaczymy ją dopiero na mistrzostwach świata w Kontiolahti.

W gronie mężczyzn w biegu indywidualnym i w sprincie reprezentować nasz kraj będą Łukasz Szczurek i Grzegorz Guzik. Polska nie wystawi w Oslo sztafety w rywalizacji mężczyzn.

Źródło: biathlon.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.