PŚ w biathlonie: Norweska dominacja w Ruhpolding

fot: salzburg.com
fot: salzburg.com

Norwegowie zajęli całe podium podczas zawodów Pucharu Świata w niemieckim Ruhpolding. Bieg wygrał Johannes Boe, drugi był jego starszy brat Tarjej Boe, a na trzeciej pozycji uplasował się Emil Hegle Svendsen.

Reprezentanci Norwegii w tym sezonie Pucharu Świata spisywali się przyzwoicie, ale w ich poczynaniach brakowało błysku. Najlepszym rezultatem było zwycięstwo Ole Einara Bjoerndalena na inaugurację sezonu w Oestersund w biegu indywidualnym na 20 kilometrów. Dziś Norwegowie pokazali się z dużo lepszej strony. Cała trójka była bezbłędna, ale najlepszy na dystansie okazała się najmłodszy z nich – Johannes Boe. Druga pozycja należała do Tarjei Boe, a trzecia do najstarszego i najbardziej utytułowanego Emila Hegle Svendsena.

Na czwartej lokacie uplasował się lider klasyfikacji generalnej Martin Fourcade. Francuz jako jeden z nielicznych z czołówki pomylił się podczas pierwszej wizyty na strzelnicy i musiał odrabiać straty do bezbłędnych rywali. Obrońca Kryształowej Kuli bardzo dobrze spisał się na trasie, zmniejszył dystans do podium najbardziej jak potrafił, ale ostatecznie nie udało mu się uplasować w najlepszej trójce. Świetnie spisali się Austriacy, którzy zajęli lokaty od 5 do 7.

Z Polaków najlepiej spisał się Mateusz Janik. Najmłodszy z reprezentantów naszego kraju po bezbłędnym strzelaniu wybiegał na ostatnie okrążenie na 31. pozycji. Niestety Polak trochę gorzej pobiegł trzecią pętlę, ale wystarczyło to do zakwalifikowania się do biegu pościgowego. Ostatecznie Janik uplasował się na 50. miejscu.

Wyniki sprintu mężczyzn

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.