PŚ w biathlonie: Niemki rządzą w Ruhpolding, zwycięstwo Laury Dahlmeier

FOT: biathlonworld.com
FOT: biathlonworld.com

Laura Dahlmeier wygrała bieg pościgowy podczas Pucharu Świata w niemieckim Ruhpolding. Reprezentantka gospodarzy wyprzedziła Gabrielę Soukalovą i Dorotheę Wierer. Polki ponownie zawiodły.

Dahlmeier, która do biegu pościgowego przystąpiła z niespełna trzema sekundami straty, była faworytką rywalizacji. Niemka zakończyła sprint na czwartej pozycji, pomimo jednej rundy karnej. Tym samym dała sygnał, że jej forma rośnie i podczas dłuższego biegu może być naprawdę groźna.

Dahlmeier od początku rywalizacji trzymała się w czołówce, nie forsowała tempa i starała się nie prowadzić, aby zaoszczędzić więcej sił na finisz. Reprezentantka Niemiec pomyliła się na trzecim strzelaniu i musiała gonić pozostałe biathlonistki, które były bezbłędne. Przed ostatnią rundą biegową strata 22-latki wynosiła 7 sekund, ale ostatnie 2 kilometry to prawdziwy popis Niemki. Dahlmeier najpierw dogoniła Soukalovą a przed metą odskoczyła jej jeszcze na siedem sekund, odnosząc trzecie zwycięstwo w sezonie. Warto przypomnieć, że wszystkie wygrane były w biegach pościgowych.

Na drugim miejscu uplasowała się Gabriela Soukalova. Czeszka obroniła pozycję z wczorajszego sprintu, ale gdyby nie pomyłka podczas ostatniej wizyty na strzelnicy to prawdopodobnie cieszyłaby się ze zwycięstwa. Trzecie miejsce przypadło Dorothei Wierer, która myliła się dwukrotnie i straciła do triumfatorki 53,6 sek.

Duży awans zanotowała Norweżka Tiril Eckhoff, która przesunęła się z 17. na czwarte miejsce.

Polki ponownie zawiodły. Wszystkie myliły się na strzelnicy. Najlepiej spisała się Magdalena Gwizdoń, która zajęła 26. miejsce. Krystyna Guzik była 30., a Monika Hojnisz 31. Na potęgę pudłowała także Weronika Nowakowska, która z pięcioma rundami karnymi była 46.

Pełne wyniku biegu pościgowego kobiet

Źródło: inf. własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.