PŚ w biathlonie: Niemiecka dominacja w Hochfilzen trwa

FOT: biathlonworld.com
FOT: biathlonworld.com

Niemka Laura Dahlmeier podtrzymała serię zwycięstw Niemców w austriackim Hochfilzen. Młoda biathlonistka z Garmisch-Partenkirchen wyprzedziła na mecie swoją rodaczkę Maren Hammerschmidt i Czeszkę Gabrielę Soukalową. Najlepsza z Polek, Krystyna Guzik, finiszowała na 20. pozycji.

Minimalne różnice czasowe na starcie były gwarancją dobrego widowiska i wyrównanej rywalizacji w biegu pościgowym pań. Jako pierwsza na trasę ruszyła zwyciężczyni wczorajszego sprintu Franziska Hildebrand, a kilkanaście sekund po niej druga w sprincie Maren Hammerschmidt i ostatnia na podium Miriam Goessner. Lista zawodniczek, które miały apetyt na zwycięstwo w Hochfilzen była jednak o wiele dłuższa i każdy scenariusz wydawał się być możliwy.

Na pierwszym strzelaniu z najlepszej strony pokazały się Niemki, które były bezbłędne i wybiegły na drugą pętlę na czterech pierwszych pozycjach. Fotel liderki utrzymała Franziska Hildebrand, która nie tylko była bezbłędna, ale także strzelała najszybciej ze wszystkich Niemek. Z bardzo dobrej strony pokazała się Laura Dahlmeier dla której jest to dopiero drugi start w tym sezonie Pucharu Świata. Słabo strzelały Polki. Jedyna bezbłędna na strzelnicy Monika Hojnisz przesunęła się na 40. lokatę.

Do trzeciego strzelania niewiele się zmieniało w czołówce. Nadal prowadziła Hildebrand, która równie dobrze jak na strzelnicy spisywała się w biegu. Odpadła za to czwarta z Niemek – Miriam Goessner, która kilka razy spudłowała. Na pierwszej wizycie na strzelnicy pomyliła się za to dotychczasowa liderka. Jej niepowodzenie wykorzystała bezbłędna Laura Dahlmeier, która po raz pierwszy tego dnia wyszła na prowadzenie. Świetnie spisywała się Norweżka Tiril Eckhoff, która dzięki świetnemu strzelaniu i dobrej postawie na trasie awansowała z trzydziestego na piąte miejsce.

Przed ostatnim strzelaniem Dahlmeier miała dość bezpieczną przewagę, ale raz spudłowała. Wydawało się, że rywalki wykorzystają niepowodzenie Niemki. Nic bardziej mylnego. Biathlonistki z czołówki solidarnie popełniły jeden błąd na strzelnicy i na podium niewiele się zmieniło. Na drugim miejscu wybiegła Hammerschmidt, trzecia była Hildebrand a zaraz za nią pierwsza spoza Niemiec Gabriela Soukalova. Czeszka dogoniła jednak na ostatniej pętli swoją rywalkę i mogła się cieszyć z miejsca na podium, które pozwoliło jej obronić żółtą koszulkę liderki. Zwyciężyła Dahlmeier przed Hammerschmidt. Dla drugiej z nich było to dopiero drugie podium w karierze i drugie wywalczone w Hochfilzen. Najlepiej z Polek spisała się Krystyna Guzik, która na metę przybiegła jako dwudziesta. Kilkanaście sekund za nią pojawiła się Magdalena Gwizdoń i Weronika Nowakowska. Punktów nie zdobyła Monika Hojnisz, która była 41.

Pełne wyniku biegu pościgowego kobiet

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.