PŚ w biathlonie: Niemcy najlepsi w Canmore

CapTRJxXEAEnwLjReprezentacja Niemiec wygrała dzisiejszą sztafetę mieszaną rozgrywaną w ramach biathlonowego Pucharu Świata w Canmore. Nasi zachodni sąsiedzi wyprzedzili Włochów i Norwegów. Polacy nie startowali.

Niemcy startowali dzisiaj w składzie: Franziska Hildebrand, Franziska Preuss, Arnd Peiffer i Simon Schempp. Końcowy triumf dało im przede wszystkim najlepsze strzelanie spośród liczącej się stawki drużyn. Tylko cztery razy mylili się na strzelnicy, bo pozwoliło uniknąć im karnych rund. Od początku biegi byli w czołowej trójce, ale na prowadzenie wyszli na drugiej zmianie. Wtedy na Preuss pomyliła się tylko raz na stójce, co przy słabszym strzelniu rywalek, pozwoliło na objęcie pozycji liderki. Panie niee oddali już prowadzenia do końca a Simon Schempp doprowadził niemiecką sztafetę na metę z czasem 1:05:38.8.

Drugie miejsce przypadło dziś w udziale reprezentacji Włoch. Po raz kolejny na pierwszej zmianie dobrze zaprezentowała się Dorothea Wierer, która tylko dwa razy dobierała i doprowadziła swoją sztafetę na zmianę na drugiej pozycji. Gorzej spisała się Karin Oberhofer, która słabym strzelaniem zaprzepaściła szanse Włochów na zwycięstwo. Lukas Hofer i Dominik Windisch walczyli z Norwegami, ale ostatecznie wyszli z tej rywalizacji zwycięsko. Italia dobiegła do mety ze stratą + 1:12.9 i dziesięcioma pudłami. Norwegowie dobierali łącznie 7 razy, ale słabszy bieg Haavarda Bogetveita na ostatniej zmianie, nie pozwolił na pokonanie Włochów. Tuż za podium byli Amerykanie. Z bardzo dobrej strony pokazali się reprezentanci gospodarzy, którzy zmagania zakończyli na szóstym miejscu. Teraz biathloniście przeniosą się do Stanów Zjednoczonych, gdzie w czwartek odbędą się sprinty w Presque Isle.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.