PŚ w biathlonie: Martin Fourcade zwycięża w biegu na dochodzenie

13:31, 06.12.2015 Anna Felska Aktualizacja: 13:36, 06.12.2015

W szwedzkim Oestersund odbyły się dzisiaj kolejne zawodu Pucharu Świata w biathlonie. W biegu na dochodzenie zwyciężył Francuz Martin Fourcade.

Obrońca Kryształowej Kuli z poprzedniego sezonu ponownie nie miał sobie równych w biegu na 12,5 km. Fourcade pomimo trzech karnych rund na metę dobiegł z przewagą ponad 35 sekund nad drugim dzisiaj Niemcem Arndem Peifferem. Na najniższym stopniu podium stanął kolejny Francuz - Quentin Fillon Maillet (+55,2 s).

Martin Fourcade odniósł dzisiaj swoje 41. zwycięstwo w karierze i został nowym liderem Pucharu Świata, pozbawiając żółtej koszulki Norwega Ole Einara Bjoerndalena, który dzisiaj zajął 11. pozycję.

Pełne wyniki biegu

Reprezentanci Polski nie wystartowali w dzisiejszym biegu na dochodzenie, ponieważ w sprincie zajęli odległe miejsca.

źródło: eurosport.onet.pl