PŚ w biathlonie: Laura Dahlmeier najlepsza w Ruhpolding, dobry występ Gwizdoń

FOT: zimbio.com
FOT: zimbio.com

Laura Dahlmeier odniosła drugie zwycięstwo podczas zawodów Pucharu Świata w Ruhpolding. Niemka, po wczorajszym triumfie w biegu pościgowym, dziś okazała się najlepsza w królewskim starcie – biegu masowym. Świetnie spisała się Magdalena Gwizdoń, która była ósma.

Najbardziej doświadczona z polskich biathlonistek od początku rywalizacji trzymała się w czołówce w granicach dziesiątej pozycji. Gwizdoń była bezbłędna na strzelnicy i dołożyła do tego dobry bieg. Dzięki temu na ostatnią 2,5 kilometrową rundę ruszyła na siódmym miejscu i miała w swoim zasięgu Ukrainkę Pidhruszną. Polka nieco osłabła w końcówce dystansu i nie udało jej się awansować na szóstą lokatę. Z tyłu nadciągała jednak Gabriela Soukalova. Czeszka, która pudłowała dwukrotnie, dogoniła Gwizdoń i wyprzedziła ją na finiszu. Dla najbardziej doświadczonych z polskich biathlonistek było to dopiero drugie w karierze bezbłędne strzelanie w sytuacji kiedy zawodniczki pojawiają się na strzelnicy czterokrotnie. Na 12. miejscu uplasowała się Monika Hojnisz, która do stawki dołączyła w ostatniej chwili po wycofaniu z rywalizacji Franziski Preuss z Niemiec. Krystyna Guzik pomyliła się na strzelnicy czterokrotnie i zakończył bieg na 22. pozycji.

Zawody wygrała Laura Dahlmeier. 22-letnia Niemka była bezbłędna na strzelnicy, co przy jej bardzo dobrym biegu wystarczyło na dość pewne zwycięstwo. Reprezentantka gospodarzy miała nawet czas, aby świętować na końcowych metrach.
Druga lokata przypadła Francuzce Marie Dorin-Habert, która biegła dodatkowe 150 metrów i na ostatnią rundę biegową ruszała ze stratą 7 sekund do liderki. Reprezentantce Trójkolorowych nie udało się jednak zneutralizować różnicy czasowej i musiała się zadowolić drugą lokatą. Trzecia pozycja przypadła Norweżce Tiril Eckhoff, która myliła się dwukrotnie.

Dla Niemki było to czwarte zwycięstwo w tym sezonie, a szóste w karierze. Młoda biathlonistka z Garmisch-Partenkirchen powoli wyrasta na dominatorkę w Pucharze Świata, a przy bezbłędnym strzelaniu ciężko jej zagrozić.

Wyniki biegu masowego kobiet

Źródło: inf. własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.