PŚ w biathlonie. Johannes Boe i Julia Simon na czele stawki

Screen - TVP SPORT

Za nami dwa weekendy rywalizacji w biathlonowym Pucharze Świata. Pucharze Świata, w którym doszło do rewolucji w liczeniu punktów. Po zawodach w Kontiolahti i Hochfilzen mamy już pierwszy ogląd tego, kto w sezonie będzie się liczył.

Screen – TVP SPORT

Boe idzie po swoje

Po pięciu zawodach Johannes Thingnes Boe pokazał klasę. Zgromadził 385 punktów i nad swoim rodakiem Sturla Holmem Laegreidem ma sporą przewagę. Sturla ma na koncie 325 punktów. Z kolei następni zawodnicy są już daleko z tyłu. I tak – trzeci Emilien Jacquelin z Francji ma 253 pkt, następni na liście Szwed Sebastian Samuelsson i Martin Ponsiluoma mają odpowiednio 199 i 194 pkt.

klasyfikacja generalna panów

Sytuacja w konkurencjach – panowie

Rozegrano do tej pory dwa sprinty. Sytuacja w nich jest bardzo prosta. Na czele jest Boe z kompletem 180 pkt. Za dwa drugie miejsca 150 pkt zgromadził Laegreid, trzeci jest Jacquelin – 120 pkt za dwa trzecie miejsca. W obu pościgach również Boe okazał się najlepszy (co daje mu oczywiście 180 pkt). Laegreid ma na koncie 135 pkt, zaś Jacquelin – 120. Bieg indywidualny został rozegrany jeden. W związku z tym klasyfikacja konkurencji to wyniki tych zawodów. Wygrał wtedy Ponsiluoma (90 pkt), drugi był Szwajcar Niklas Hartweg (75 pkt), trzeci Niemiec David Zobel (60 pkt).

klasyfikacja sprintu, biegu pościgowego i indywidualnego panów

Simon pokazuje moc

Wśród pań dość niespodziewanie na czele jest obecnie Francuzka Julia Simon (310 pkt). Ma sporą przewagę nad Norweżką Ingrid Landmark Tandrevold (245 pkt) i Włoszką Lisą Vittozzi (242 pkt). Na kolejnych miejscach mamy Niemkę Denise Herrmann-Wick (240 pkt) i Czeszkę Marketę Davidovą (226 pkt). W klasyfikacji pań, w przeciwieństwie do panów, nie brakuje Polek. Joanna Jakieła jest na miejscu 37. (34 pkt) zaś Anna Mąka otwiera szóstą dziesiątkę (13 pkt).

klasyfikacja generalna pań

Sytuacja w konkurencjach – panie

W sprincie prowadzi Herrmann Wick (130 pkt). Druga jest Austriaczka Lisa Theresa Hauser (119 pkt), trzecia – Vittozzi (98 pkt). Jakieła jest na 45. pozycji (6 pkt), zaś Mąka cztery miejsca niżej (4 pkt). W pościgu Simon zdobyła komplet – 180 pkt. Druga jest Elvira Oeberg ze Szwecji (110 pkt), zaś trzecia – Włoszka Dorothea Wierer (103 pkt). Joanna Jakieła ma 15 pkt (34. pozycja), Anna Mąka – 9 (42. miejsce). Jedyny bieg indywidualny ułożył się następująco: wygrała starsza siostra Elviry Oeberg – Hanna (90 pkt), druga była Tandrevold (75 pkt), trzecia – Vittozzi (60 pkt). Jakieła była nim 28., więc ma w dorobku 13 punktów.

klasyfikacja sprintu, biegu pościgowego i indywidualnego pań

źródło: wiadomość własna