PŚ w biathlonie: Jana Romanowa i Aleksiej Wołkow wygrywają w “supersprincie”!

fot. sport.interia.pl
fot.: sport.interia.pl

Wczorajszym popołudniem w Novym Mescie mogliśmy po raz pierwszy oglądać nową konkurencję w biathlonie! Sztafeta mieszana z udziałem dwojga zawodników, potocznie zwana “superspintem” zadebiutowała w Pucharze Świata. Na najwyższym stopniu podium stanęli Rosjanie – Jana Romanowa i Aleksiej Wołkow przed Marte Olsbu i Henrikiem L’Abee-Lundz Norwegii oraz Julia Dżymą i Artem Tyszczenko z Ukrainy. 

Jana Romanowa i Aleksiej Wołkow na mecie zameldowali się z czasem łącznym 35.43,3 sekundy. Wyprzedzili oni drugich Marte Olsbu i Henrika L’Abee-Lundza o 21,5 sekundy. Na trzecim stopniu podium ze stratą wynoszącą 24,6 sekundy zameldowali się Julia Dżyma i Art Tyszczenko. Żadna sztafeta mieszana z podium nie musiała biec karnej rundy.

Czwarte miejsce zajęli reprezentanci Niemiec – Luise Kummer i Erik Lesser, która do zwycięzców straciła 38,9 sekundy. Co ciekawe niemiecka sztafeta musiała przebiec trzy karne rundy, a pomimo to znalazła się w czołówce zawodów. Piąte miejsce należało do sztafety Francuskiej – Enory Latuilliere i Jeana-Guillaume Beatrix. Jednak ich strata do Rosjan wyniosła już ok. 2 minut (brak karnych rund).

Polskę reprezentowała sztafeta w składzie: Krystyna Guzik i Grzegorz Guzik. Polacy po słabym strzelaniu na strzelnicy Grzegorza Guzika ostatecznie zajęli 17 miejsce. Strata do podium wyniosła ok. 4 minut.

Pełne wyniki zawodów

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.