PŚ w biathlonie: Jakov Fak zwyciężcą

W  czeskim Nowym Mieście na Morawach rozegrano dziś Puchar Świata w biathlonie mężczyzn w sprincie na 10 km. W tym sezonie po raz pierwszy na najwyższym stopniu podium stanął Słoweniec Jakov Fak, tuż za nim na drugim i trzecim stopniu byli Niemiec Simon Schempp oraz Francuz Jean Guillaume Beatrix.

Zawodnik pochodzący ze Słowenii na metę dobiegł z czasem wynoszącym 24.09,0. Biathloniści, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce stracili do lidera 12,8 oraz 26,0 sek. Cała trójka strzelała bezbłędnie.

Liderem  jest Francuz Martin Fourcade. Najlepszy z Polaków Łukasz Szczurek dobiegł do mety tracąc do zwyciężcy 2.14,0 sek i został on sklasyfikowany na 52 miejscu.