PŚ w biathlonie: Gabriela Soukalova najlepsza w biegu masowym w Ruhpolding

fot: biathlon-online.de
fot: biathlon-online.de

Gabriela Soukalova wygrała bieg ze startu wspólnego podczas zawodów Pucharu Świata w Ruhpolding. Druga była Franziska Hildebrand, a trzecia Laura Dahlmeier. Najlepiej z Polek spisała się Krystyna Guzik, która uplasowała się na 11. miejscu.

Soukalova, dla której dzisiejsze zwycięstwo było dziesiątym w karierze, świetnie spisywała się zwłaszcza na strzelnicy. Liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata odstawała trochę w biegu od swoich najgroźniejszych rywalek, ale ani razu nie spudłowała. Czeszka na ostatnią 2,5 kilometrową rundę wyruszyła z komfortową przewagę, gdyż jej najgroźniejsze rywalki musiały przebiec dodatkowe 150 metrów podczas rund karnych. Końcowe metry były już pod całkowitą kontrolą Soukalovej, która jako jedyna z całej stawki strzeliła 20/20.

Ogromną szansę na zwycięstwo zaprzepaściła na ostatnim strzelaniu Marie Dorin Habert. Francuzka pojawiła się na strzelnicy kilkanaście sekund przed najgroźniejszymi rywalkami, ale spudłowała aż czterokrotnie i straciła kontakt z czołówką. Mistrzyni świata z Kontiolahti wybiegła na ostatnią rundę na 13. pozycji.

Wpadkę Dorin Habert wykorzystała Laura Dahlmeier. Niemka pomyliła się na ostatnim strzelaniu, ale w obliczu gorszej postawy strzeleckiej rywalek udało się jej awansować na podium. Drugie miejsce zajęła Franziska Hildebrand, która raz spudłowała.

W biegu wystartowały trzy Polki, które nie mogą być z siebie do końca zadowolone. Biało-Czerwone długo utrzymywały się w czołówce, przez chwilę Krystyna Guzik i Monika Hojnisz były nawet razem w najlepszej dziesiątce, ale ostatnie strzelanie zaprzepaściły ich szanse na dobry wynik. Guzik spudłowała dwukrotnie, Hojnisz dołożyła trzy karne rundy i wypadła poza czołową dwudziestkę. Czwartą wizytę na strzelnicy lepiej będzie wspominać Magdalena Gwizdoń, która dzięki bezbłędnemu strzelaniu awansowała na 14. lokatę. Krystyna Guzik była 11., a Monika Hojnisz 21.

Wyniki biegu masowego kobiet

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.