PŚ w biathlonie: Dublet Schemppa w Pokljuce

Schempp (extremnews.com)

Simon Schempp zwyciężył w biegu pościgowym podczas Pucharu Świata w Pokljuce. Niemiec obronił pozycję wywalczoną po wczorajszym sprincie. Podium uzupełnili Martin Fourcade i Anton Shipulin.

Pierwsza runda biegowa nie przyniosła wielkich przetasowań. Schempp biegł spokojnym tempem, ale mimo wszystko utrzymywał przewagę nad swoimi rywalami. Biathloniści, którzy próbowali go dogonić nie mieli szans, aby to zrobić. Z tyłu stworzyła się bardzo mocna grupa pościgowa składająca się z Norwegów, Rosjan i Francuzów. Po pierwszym strzelaniu Schempp utrzymał prowadzenie, drugi był Bjoerndalen, a na trzecie miejsce wysunął się Fourcade. Pudłowali Rosjanie, którzy stracili nieco dystansu do czołówki.

Na drugim strzelaniu niewiele się zmieniło. Czołówka utrzymywała dobrą skuteczność, a biathloniści bardzo rzadko pudłowali. Duża w tym zasługa świetnej pogody w Pokljuce. Praktycznie bezwietrzne i słoneczne warunki pogodowe sprawiały, że kibice mogli bez problemu oglądać zawodników.

Po pierwszym strzelaniu w postawie stojącej Fourcade wyprzedził Schemppa. Francuz strzelał szybko i celnie, a Niemiec trochę zwlekał z oddawaniem swoich strzałów. W tyle został Bjoerndalen, który spudłował i musiał przebiec dodatkowe 150 metrów. Kosztem “króla biathlonu” na wyższe miejsce awansował Tarjej Boe, który wybiegł na ostatnią pętlę na trzeciej pozycji.

Podczas ostatniego strzelania swoją stuprocentową skuteczność utrzymał Schempp. Spudłował za to Fourcade, który stracił szansę na zwycięstwo. Niemiec wybiegł na trasę prawie 20 sekund przed Francuzem i mógł kontrolować losy tego biegu. Potknięcia Fourcade’a nie wykorzystał Boe, który pomylił się i musiał walczyć na ostatnim okrążeniu z Shipulinem. Więcej sił na finiszu zachował Rosjanin, który wyprzedził Norwega o dwie sekundy.

Polacy nie zakwalifikowali się do biegu pościgowego.

Wyniki biegu pościgowego mężczyzn

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.