PŚ w biathlonie: Drugie zwycięstwo Norwegów w Oestersund

Copyright: IBU/Evgeny Tumashov
Copyright: IBU/Evgeny Tumashov

W niedzielne popołudnie w Oestersund zmagania w Pucharze Świata zainaugurowali biathloniści. Najpierw odbył się supersprint a następnie sztafeta mieszana. W obu przypadkach triumfowali Norwegowie.

Norweska sztafeta mieszana startowała dzisiaj w składzie: Birkeland, Eckhoff, J. Boe, T. Boe. W całym wyścigu tylko Tarjei Boe strzelał bezbłędnie, a cała drużyna łącznie musiała dobierać 9 amunicji. Linię mety sztafeta norweska przecięła z czasem 1:11:42.6 . Niemcy dobierali 7 razy, ale na mecie zameldowali się jako drudzy ze stratą 33,6 sekundy. Podium uzupełnili dzisiaj Czesi, którzy po 11 niecelnych strzałach zakończyli rywalizację z czasem 1:12:54.1 .

Zmagania po stronie polskiej rozpoczęła Krystyna Guzik. Polka na pierwszej wizycie na strzelnicy nie popełniła żadnego błędu. Przy drugim razie trzy razy dobierała, ale niestety musiała pobiec karną rundę. Doprowadziło to do tego, że Monika Hojnisz na trasę wyruszyła jako siedemnasta. Brązowa medalistka mistrzostw świata w 2013 roku, ani razu nie pomyliła się przy strzelaniu i przyprowadziła naszą sztafetę na 8 miejsce. Grzegorz Guzik na trzeciej zmianie, podobnie jak jego żona, trzy razy dobierał przy drugiej wizycie na strzelnicy, ale udało mu się ustrzec przed karną rundą. Przed ostatnimi zawodnikami Polska zajmowała 14. miejsce. Łukasz Szczurek popisał się perfekcyjnym strzelaniem i doprowadził naszą sztafetę na 13. miejscu.

Następne zawody odbędą się w środę. Na 17:15 zaplanowano wyścig na 20 kilometrów mężczyzn. W czwartek o tej samej porze na trasę 15 kilometrów wyruszą kobiety. Transmisje w stacjach Polsat Sport i Eurosport.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.