PŚ w biathlonie: Drugie miejsce Krystyny Guzik w sprincie!

FOT: zimbio.com
FOT: zimbio.com

Ołena Pidhrushna wygrała bieg sprinterski w ramach Pucharu Świata w Canmore. Ukrainka wyprzedziła Krystynę Guzik i Dorotheę Wierer.

Pidhrushna bardzo słabo rozpoczęła rywalizację na trasie biegu sprinterskiego. Ukrainka po pierwszym strzelaniu była na odległej pozycji i miała dopiero 50. czas biegu. Z każdym kolejnym pomiarem reprezentantka Ukrainy zbliżała się jednak do czołówki, a bezbłędne strzelanie pozwoliło jej włączyć się do walki o zwycięstwo.

Pidhrushna na ostatniej pętli spisała się jednak fenomenalnie. Odrobiła całą stratę jaką miała do Krystyny Guzik i jeszcze uzyskała kilka sekund zapasu nad Polką. Ukrainka jako jedyna zeszła z czasem poniżej 20 minut.

Fantastycznie spisała się Krystyna Guzik. Polka od początku narzuciła bardzo wysokie tempo i, co najważniejsze, potrafiła je utrzymać. Guzik udało się także to, co do tej pory było rzadkością – bezbłędne strzelanie. Biathlonistka z Polski kontynuowała swoją dobrą postawę na trasie i po drugim strzelaniu była na pierwszej pozycji. Na ostatniej pętli Krystyna Guzik nieco osłabła, ale i tak utrzymała się na podium.

Trzecie miejsce zajęła Dorothea Wierer. Włoszka musiała się udać na rundę karną, ale i tak była blisko zwycięstwa. Zawodniczka z Półwyspu Apenińskiego tradycyjnie nadrabiała świetnym i szybkim strzelaniem dzięki czemu mogła się cieszyć z kolejnego miejsca na podium.

Fenomenalnie spisała się także kolejna z reprezentantek Polski, czyli Monika Hojnisz, która zajęła czwarte miejsce. Polka pomyliła się raz na strzelnicy, ale dobry bieg pozwolił jej na zajęcie miejsce w czołówce.

Magdalena Gwizdoń była osiemnasta, a Weronika Nowakowska nie załapała się do punktowanej czterdziestki.

Pełne wyniki 

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.