PŚ w biathlonie: Domraczewa wygrywa pierwszy bieg!

Pierwszy indywidualny bieg kobiet na 15 km w sezonie 2014/2015 wygrała Daria Domraczewa. Białorusinka wygrała mimo dwóch pudeł na strzelnicy! Najlepszą Polką była Weronika Nowakowska-Ziemniak, która zajęła 14. miejsce.

Domraczewa jest Mistrzynią Olimpijska z Sochi w biegu na 15 kilometrów. Udowodniła swoją dominację na tym dystansie już na pierwszych etapach rywalizacji. Białorusinka po dwóch pierwszych wizytach na strzelnicy nie popełniła żadnego błędu i wydawało się, że jeśli powtórzy sukces na trzeciej i czwartej, to jej przewaga na mecie będzie wyjątkowo wysoka. Daria jednak chybiła dwukrotnie. Szczęśliwie dla Domraczwej zakończyła strzelanie Kaisa Makarainen. Finka również dwa razy pudłowała, co w efekcie pozwoliło na triumf Mistrzyni Olimpijskiej. Kaisa zajęła drugą pozycję, a tuż za nią znalazła się Walia Semerenko.

Polki spisały się przeciętnie. Najlepszą była Weronika Nowakowska-Ziemniak, która z trzema pudłami znalazła się na 14. miejscu. Zdecydowanie lepiej poszło jej w biegu, ponieważ miała 11. czas. Punkty wywalczyły także Krystyna Guzik, która z dwoma pudłami zajęła 26. miejsce oraz Magdalena Gwizdoń, która myliła się trzykrotnie i uplasowała się na 32. pozycji. Z pięcioma pudłami na 44. miejscu zawody ukończyła Monika Hojnisz, zaś Anna Mąka była 82. i zaliczyła cztery błędy na strzelnicy.

Źródło: Interia.pl / Biathlon.pl