PŚ w biathlonie: Domraczewa wygrywa, Hojnisz siódma!

Daria Domraczewa wygrała sprint na 7,5 km w Oslo. Drugie miejsce zajęła Laura Dahlmeier, a trzecie Marie Dorin Habert. Monika Hojnisz zaliczyła dziś bardzo dobry występ.

Domraczewa dobiegła na metę z czasem 20:35,7 bez żadnych błędów w strzelaniu.  Nie pomyliła się również druga Dahlmeier, która straciła do triumfatorki 14,3 sekundy.  Trecie miejsce przypadło Marie Dorin Habert. Francuska zaliczyła jedno pudło i do Domraczewej brakło jej 29,9 s. Tuż za podium znalazła jej rodaczka Anais Bescond (+32,6), a oczko niżej uplasowała się Czeszka Gabriela Soukalova (+35,6).

Monika Hojnisz po raz kolejny zaprezentowała się bardzo dobrze na wzgórzu Holmenkollen. Zawodniczka UKS’u Lider Katowice w biegu indywidualnym na 15 km uplasowała się na 5 lokacie, a dziś  zakończyła zawody na 7 pozycji (+50,8). Punkty zdobyła dziś również Weronika Nowakowska-Ziemniak, która miała dwudziesty czas. 28 latka mogła zakręcić się w okolicach podium, lecz wszystko przekreślił jej jeden nieudany strzał. Pozostałe dwie Polski spisały się bardzo słabo. Krystyna Guzik była 50, a Karolina Pitoń 82.