PŚ w Biathlonie: Dahlmeier zwyciężczynią biegu ze startu wspólnego!

Niemka Laura Dahlmeier została triumfatorką biegu na odbywających się zawodach Pucharu Świata w Chanty-Mansijsku. Tuż za nią dobiegła Czeszka Gabriela Saukalova, na najniższym stopniu podium uplasowała się Francuzka Marie Dorin Habert.

Biathlonistka z Niemiec dobiegła do mety z czasem 35:08.2 sek, nie tracąc dodatkowych sekund po strzelaniu, w którym trafiała bezbłędnie. Saukalova również po bezbłędnych trafieniach utrzymała wysoką pozycję, jednocześnie tracąc do Niemki 7,1 sek. Habert na strzelnicy oddała dwa niecelne strzały i w efekcie do mety dobiegła tracąc 19,9 sek.

Tuż poza podium znalazła się Daria Domracheva z Białorusi tracąc 28,9 sek, 2 razy nie trafiła na strzelnicy.

Nasza najlepsza biathlonistka Weronika Nowakowska-Ziemniak zawody ukończyła na 24 pozycji. Popełniła ona 3 błędy strzelając,do mety dobiegła tracąc 3:52.2 sek.