PŚ w biathlonie: Boe i Makarainen znów wygrywają w Kontiolahti!

Norweg Johannes Thingnes Boe wygrał niedzielny bieg na dochodzenie w fińskim Kontiolahti. Na drugim miejscu bieg skończył zwycięzca tegorocznej klasyfikacji generalnej – francuz Martin Fourcade, który wystartował na trasę z 11 miejsce i ze stratą 40 s. do Boe. Trzecie miejsce zajął Szwed Bjoern Ferry, który również wyruszył na trasę z odległego miejsca (był 16). Jeżeli chodzi o strzelanie to 3 rundy karne musiał przebiec Ferry i Fourcade, a Boe zaliczył 5 pudeł.
Finka Kaisa Makarainen wygrała drugi bieg z rzędu podczas Pucharu Świata w Kontiolahti. Tym samym Makarainen umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z przewagą 57 pkt. nad drugą Torą Berger, która w dzisiejszym biegu była 5. Drugie miejsce zajęła Białorusinka Daria Domraczewa, która zaliczyła tylko 1 niecelny strzał i awansowała z 20 miejsca. Na trzecim miejscu uplasowała się Olga Zajcewa, która musiała zaliczyła aż 5 pudeł. 
Najlepszą z Polek była Magdalena Gwizdoń, która bieg ukończyła na 12 miejscu. Weronika Ziemniak-Nowakowska awansowała na 21 pozycje. Znowu nie najlepiej zaprezentowała się Monika Hojnisz (była 50) oraz Krystyna Pałka (45 miejsce).
Należy zwrócić uwagę, że zawody odbyły się w trudnych warunkach atmosferycznych – wiał silny wiatr. 
Za tydzień odbędą się ostatnie zawody Pucharu Świata w Biathlonie w Oslo.
źródło: zimbio.com
Agnieszka Białek
Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.