PŚ w biathlonie: Bezkonkurencyjna Soukalova, dobry występ Guzik

fot: biathlon-online.de
fot: biathlon-online.de

Gabriela Soukalova wygrała bieg pościgowy w Presque Isle. Czeszka obroniła pozycję z wczorajszego sprintu i odniosła czwarte zwycięstwo w sezonie. Po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazała się Krystyna Guzik.

Soukalova wystartowała na trasę biegu pościgowego z przewagą niespełna dwudziestu sekund nad kolejnymi biathlonistkami. Czeszka na dwóch pierwszych strzelaniach była bezbłędna i cały czas utrzymywała się na prowadzeniu. Dopiero trzecia wizyta na strzelnicy przyniosła zmianę na prowadzeniu. Liderka klasyfikacji generalnej spudłowała trzykrotnie i dała się wyprzedzić Dorothei Wierer, która również musiała się udać na dodatkowe 450 metrów biegu. Warto wspomnieć, że na trzecim strzelaniu pudłowały niemal wszystkie zawodniczki.

Czeszka opanowała jednak nerwy i na czwartym strzelaniu była już bezbłędna, co przy trzech pudłach biathlonistki z Półwyspu Apenińskiego przesądziło o jej zwycięstwie. Na drugie miejsce awansowała Kaisa Makarainen, która także była bezbłędna. Świetnie spisała się Krystyna Guzik. Polka nie spudłowała i miała dziesięć sekund przewagi nad Dorin Habert i Dunklee. Niestety, nie udało jej się utrzymać zapasu i musiała się zadowolić czwartą lokatą.

Dla Soukalovej to już czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Czeszka pewnie zmierza po Kryształową Kulę i tylko kataklizm może ją jej odebrać. Drugie miejsce zajęła Kaisa Makarainen, a podium uzupełniła najszybsza na trasie Dorin Habert. Guzik ze stratą +43,9 sek przybiegła jako czwarta.

Magdalena Gwizdoń awansowała o dwie lokaty względem sprintu i zakończyła rywalizację na 15. miejscu. Weronika Nowakowska w ogóle nie wystartowała.

Wyniki biegu na dochodzenie

Zapis relacji z biegu

Źródło: inf. własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.