PŚ w biathlonie: Bez Stiny Nilsson na początku sezonu

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Znamy już składy kadr Szwecji i Włoch na nadchodzące zawody Pucharu Świata w biathlonie. W Kontiolahti nie zabraknie debiutów, jednak kibice sportów zimowych na jedną z głośniejszych premier sezonu będą musieli jeszcze poczekać. W pierwszych zawodach kampanii 2020/21 zabraknie bowiem Stiny Nilsson.

Szwedzka biegaczka narciarska, która przed startem sezonu zmieniła swoją naczelną dyscyplinę, nie zaprezentowała się co prawda najgorzej podczas przedsezonowych zawodów w Idre, gdzie zajęła jedenastą lokatę. Trenerzy zadecydowali najwyraźniej, że świetnej do niedawna sprinterce potrzeba jeszcze czasu, aby przyzwyczaiła się do nowych okoliczności startowych i biegania z karabinem na plecach. W fińskim ośrodku Kontiolahti wystartują więc Hanna Oeberg, Elvira Oeberg, Mona Brorsson, Linn Persson, Johanna Skotheim, Elisabeth Hoegberg i Anna Magnusson. Wśród panów zadebiutuje 20-letni Malte Stefansson, który dołączy do “żelaznej czwórki” – Peppe Femlinga, Martina Ponsiluomy, Sebastiana Samuelssona i Jespera Nelina.

Kadry na najbliższe zawody ogłosili też Włosi. Nie zabraknie obrończyni Kryształowej Kuli, Dorothei Wierer, skład pań uzupełnią Lisa Vittozzi, Irene Lardschneider i Michela Carrara. Powołani panowie to były mistrz świata Dominik Windisch, Lukas Hofer, Tommaso Giacomei i Daniele Cappellari. W składzie brakuje m.in. Federiki Sanfilippo czy Thierrego Chenala, którzy byli dotąd pewnymi punktami zespołu. Nie wynika to jednak z kontuzji czy chorób.

źródło: Twitter